Aktualności


22 maja 2023 r.

Relizujemy mobilności w ramach Programu Erasmus+

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus w ramach Programu Erasmus+ realizuje projekt "Europejska współpraca na rzecz dużych rodzin". Jest to pierwszy realizowany przez nas projekt, w obszarze Edukacji Dorosłych, którego celem jest m.in. promowanie włączającego podejścia do działań w zakresie mobilności i współpracy międzynarodowej.

22 kwietnia 2023 r.

XX Spotkanie Oddziałów i Kół – przestrzeń wymiany doświadczeń

Spotkania są wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń. Pozwalają nam budować relacje, bez których nie moglibyśmy działać. Są miejscem, gdzie wybrzmiewają potrzeby środowiska Dużych Rodzin. Pomagają otwierać się na innych, poszerzać perspektywę patrzenia na różne kwestie.

19 kwietnia 2023 r.

O więzi małżeńskiej - w Radiu Bogoria

Jest w nas potrzeba autonomii, niezależności, ale z drugiej strony jest w nas również ogromna potrzeba związania się z kimś, bycia przywiązanym do drugiej osoby.

29 marca 2023 r.

Czego nie widać

Kilka słów o niewidzialnej pracy superbohaterów

23 marca 2023 r.

Lublin Przyjazny Rodzinom

Dziś Związek Dużych Rodzin 3+ uczestniczył w ważnym spotkaniu w Lublinie. Podczas wydarzenia otrzymał "Medal zasłużony dla Miasta Lublin".

1 marca 2023 r.

IV Kongres Europejskich Samorządów Przyjaznych Rodzinie zorganizowany przez ELFAC

W środę 1 marca 2023 roku w Brukseli Związek Dużych Rodzin Trzy Plus miał przyjemność wziąć udział w IV Kongresie Europejskich Samorządów Przyjaznych Rodzinie: "Innowacyjne korzenie: praca dla przyszłych pokoleń", zorganizowanym przez European Large Families Confederation (ELFAC).

15 lutego 2023 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus partnerem Konferencji „Polka XXI wieku”

Jako Związek Dużych Rodzin Trzy Plus mamy przyjemność objąć patronatem drugą edycję Konferencji „Polka XXI wieku”. Jest to wydarzenie skierowane od kobiet dla kobiet.

18 stycznia 2023 r.

Certyfikacja Samorządów Przyjaznych Rodzinom - Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

W środę 18 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów . Siedmiu przedstawicieli gmin i miast otrzymało Certyfikaty Samorządów Przyjaznych Rodzinom. Wśród nich byli reprezentanci: Tomaszowa Mazowieckiego, Gdyni, Lublina, Szczecina, Grodziska Mazowieckiego, Lubochni i Trzebnicy.

28 grudnia 2022 r.

Kodeks Rodziny – ostatni element naszej kampanii społecznej #RodzinyZmieniająŚwiat

Na koniec roku 2023 przedstawiamy wypracowany przez cały rok Kodeks Rodziny – jako ostatni element kampanii społecznej #RodzinyZmieniająŚwiat

6 grudnia 2022 r.

Mikołajkowy prezent - pierwszy e-book dla dużych rodzin!

Tego jeszcze w Związku Dużych Rodzin 3 Plus nie było! Mamy dziś mikołajkowy prezent dla każdego! Św. Mikołaj już wypił u nas poranną kawę i zostawił... PIERWSZEGO E-BOOKA DLA DUŻYCH RODZIN (ale nie tylko!) w prezencie!

30 listopada 2022 r.

Trwa nabór studentów do III edycji programu Akademia Talentów

Trwa nabór do III edycji Programu Stypendialnego Akademia Talentów! Do udziału w Akademii Talentów zapraszamy studentów i studentki z dużych rodzin. Wnioski stypendialne można składać do 31 grudnia. 

26 października 2022 r.

Rodziny zmieniają świat – kampania społeczna ZDR3+

Ruszyliśmy z kolejną kampanią społeczną Związku Dużych Rodzin 3 Plus, która jest kontynuacją zeszłorocznych naszych działań - kampanii "Dzieci zmieniają mój świat – na lepszy!"

25 października 2022 r.

Stanowisko wobec propozycji zmian w ustawie o edukacji

Stanowisko Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" wobec propozycji zmian w ustawie o edukacji z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.2), dotyczących sytuacji rodzin edukujących swoje dzieci w domach.

1 października 2022 r.

Nowe działania w ramach programu „Po pierwsze Rodzina!”

Po raz trzeci Związek Dużych Rodzin ma możliwość realizowania działań w ramach programu dotacyjnego Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej pt. „Po pierwsze Rodzina!” – edycja 2022. Nasze pomysły w zakresie realizowania celu programu znalazły się wśród najlepszych projektów informacyjno-edukacyjnych oraz szkoleniowych na rzecz rodzin.

15 października 2022 r.

XIX Spotkanie Oddziałów i Kół – przestrzeń spotkania i poznania

Spotkania budują relacje i porozumienia. Są okazją usłyszenia o potrzebach innych osób i środowisk, dostrzeżenia wagi ich spraw. Oferują szansę poznania perspektywy innej niż własna, spojrzenia oczami innych. Dlatego sprzyjają otwarciu się na inne niż przewidywalne, znane sobie opinie czy rozwiązania.

7 października 2022 r.

Spotkanie międzynarodowej federacji FEFAF

W piątek, 7 października 2022 r., odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowej federacji FEFAF.

4 października 2022 r.

Jesienne Spotkanie Oddziałów i Kół

Tym razem na Spotkanie Oddziałów i Kół zapraszamy do Częstochowy! Wspólnie z tamtejszym Kołem przygotowaliśmy dla Was program inspirujących spotkań oraz pakiet szkoleń.

30 września 2022 r.

Podsumowanie II edycji Letniej Akademii Talentów

W Warszawie w dniach 16-23 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Daniel, Jakub, Artur, Konrad, Weronika, Julia, Magdalena, Alicja, Adrian, Aleksandra, Grzegorz, Antoni, Inez, Nela, Paulina, Martyna, Robert, Krzysztof, Szymon - to nasi liderzy, którzy działają społecznie i w przyszłości będą wyznaczać kierunki zmian w różnych obszarach swoich działań.

23 września 2022 r.

Gala Finałowa II edycji Akademii Talentów

Młodość i śmiech, gwar i radość, inspirujące spotkania i wielowątkowe rozmowy, dyplomy, podziękowania, najlepsze życzenia na przyszłość i wymiana kontaktów... W takiej atmosferze w piątek 23 września 2022 Stypendyści i ich Mentorzy, a także Przedstawiciele Partnerów strategicznych oraz organizatorzy spotkali się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie na uroczystej Gali Finałowej, kończącej Letnią Akademię Talentów.

16 września 2022 r.

Letnia Akademia Talentów

16 września startuje Letnia Akademia Talentów - tygodniowa szkoła liderów wieńcząca II edycję programu stypendialnego dla uzdolnionych studentów pochodzących z dużych rodzin

1 września 2022 r.

Wyjazd na weekend. Jak rozmawiać w parze. NOWE TERMINY.

Bezpłatne wyjazdowe warsztaty dla par. Możliwość opieki nad dziećmi. Zainwestuj w swój związek.

20 sierpnia 2022 r.

Wyjazd na weekend. Jak rozmawiać w parze.

Warsztaty w pięknym Grzybowie. Czas dla Was. Jest możliwość zabrania dzieci, którym zapewnimy opiekę. 20- 21 sierpnia!

8 lipca 2022 r.

Nie lękajcie się. Jest rodzina! 
Zakończył się X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Wadowicach

Aż 170 rodzin z 69 miast, 80 wolontariuszy, 35 warsztatów, 11000 butelek z wodą i napojami, 4 kilogramowy tort, 600 kremówek, 3640 wydanych posiłków, 3750 pierogów, 170000 chrupków kukurydzianych, 50 leżaków, 3 kontuzje sportowe - to podsumowanie X Zjazdu Dużych Rodzin w Wadowicach, który odbył się w dniach 1-3 lipca 2022 r. pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. Rodziny zjechały do papieskiego miasta, aby wspólnie świętować i dzielić się urokami swojego rodzicielstwa. Wśród gości były także rodziny ukraińskie.

2 lipca 2022 r.

Przyjaciel Dużych Rodzin - znamy nagrodzonych!

Minister Marlena Maląg, prof. Marek Kośny i Miasto Wadowice - nagrodzeni tytułem Przyjaciel Dużych Rodzin.

14 czerwca 2022 r.

Nie lękajcie się. Jest rodzina!

„Nie lękajcie się. Jest rodzina!” to hasło tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin. W dniach 1-3 lipca odbędzie się wielkie święto rodziny. Po raz dziesiąty Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, tym razem wraz z miastem Wadowice, zaprasza rodziców i dzieci z całej Polski do wspólnego świętowania i promowania życia w rodzinie.

8 czerwca 2022 r.

Związek Dużych Rodzin dostrzeżony przez Rzecznika Praw Dziecka

W trakcie III Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie - rodzina źródłem dobra", który odbył się w dniach 6-7 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, zostały przyznane odznaczenia dla osób i instytucji, które w szczególny sposób zauważają w swojej działalności dzieci i troszczą się o ich rozwój i bezpieczeństwo.

3 czerwca 2022 r.

III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”

W dniach 6 i 7 czerwca 2022 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”. To już kolejne spotkanie naukowców, profesjonalistów i praktyków pracujący z rodzinami, młodzieżą i dziećmi. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest patronem wydarzenia.

31 maja 2022 r.

15 lat za nami!

Kto pamięta jaka była pogoda w Polsce 11 maja 2007 roku?  W Warszawie było pochmurno z przejaśnieniami. Doświadczaliśmy przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wynosiła 21 stopni. Wiatr na ogół był umiarkowany, południowo-zachodni.

27 maja 2022 r.

W oczekiwaniu na Zjazd Dużych Rodzin: wywiad z Burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim

Na początku wakacji, w dniach 1-3 lipca, duże rodziny spotkają się na corocznym Zjeździe Dużych Rodzin. Miejscem spotkania, jednocześnie współorganizatorem wydarzenia będą gościnne Wadowice. Burmistrzowi Wadowic Panu Bartoszowi Kalińskiemu zadaliśmy kilka pytań...

31 maja 2022 r.

Paszporty tańsze z KDR!

Przed wakacjami przypominamy o ważnej zniżce ustawowej związanej z Kartą Dużej Rodziny.

26 maja 2022 r.

Dzień Matki

17 maja 2022 r.

Zjazd Dużych Rodzin - czekamy na Was!

W dniach 1-3 lipca odbędzie się X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, spotkamy się w tym roku w Wadowicach.

12 maja 2022 r.

Dwie godziny dla rodziny!

Kochamy nasze rodziny, dlatego po raz kolejny Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” przyłączył się do akcji „Dwie godziny dla rodziny” - globalnego ruchu społecznego na rzecz głębokich relacji rodzinnych. Organizatorzy zachęcają, aby Międzynarodowy Dzień Rodziny - 15 maja, stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi.

4 maja 2022 r.

Wiosenny SOK w Lubochni – czyli jak zmieniamy świat na lepszy

Za nami wiosenne XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR 3Plus. Odbyło się ono w Lubochni, jednej z większych gmin wiejskich w woj. łódzkim, gdzie od wielu lat prężnie działa Koło ZDR3+, któremu przewodniczy Marta Kuźba – inicjatorka tego spotkania.

28 kwietnia 2022 r.

Konferencja: "Uwaga! Smartfon"

Już 10 maja w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja “Uwaga! Smartfon” poświęcona zagrożeniom związanym z nadużywaniem smartfonów przez dzieci i młodzież. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Projekt PL.

25 kwietnia 2022 r.

Karta Dużej Rodziny a uchodźcy z Ukrainy

Uchodźcom wojennym z Ukrainy nie przysługują ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny.

11 kwietnia 2022 r.

Wielkanoc 2022

11 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy Koła do Lubochni!

Dwa razy w roku spotykamy się z naszymi oddziałami terenowymi i planujemy wydarzenia. Razem też uczymy się i wymieniamy spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania kół i współpracy z samorządami. Zachęcamy do udziału!

7 kwietnia 2022 r.

Odpowiedzialny i przyjazny pracodawca

Dobrych wiadomości ciąg dalszy: dzisiaj nasze Stowarzyszenie otrzymało tytuł laureata IV edycji konkursu Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca organizowanego przez PFR TFI.

6 kwietnia 2022 r.

Wadowice ugoszczą Duże Rodziny

„Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. To hasło Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 r. w gościnnych progach Wadowic.

4 kwietnia 2022 r.

Wsparcie rodzin z Ukrainy. Rodzina pani Anny

Czasem wydaje się, że tak naprawdę nikomu nie pomagamy. Tych zbiórek jest tak wiele... Prowadzona przez nas zbiórka funduszy na pomoc rodzinom ukraińskimi to realne wsparcie dla rodzin.

10 marca 2022 r.

Program "Dobre historie" o dużych rodzinach

Co czwarte dziecko w Polsce pochodzi z dużej rodziny. A skoro duża rodzina to i dużo radości, ale także trudności i wyzwań – tych prywatnych, jak również społecznych. Przekuć je w dobre historie pomaga Związek Dużych Rodzin Trzy Plus...

14 marca 2022 r.

Linia 3Plus teraz również w języku ukraińskim

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączają się w pomoc rodzinom uciekającym z Ukrainy. Przypominamy że możecie skorzystać z pomocy Związku w ramach Linii 3Plus. Z myślą o naszych gościach uruchomiliśmy również dyżury w języku ukraińskim.

9 marca 2022 r.

Wsparcie dużych rodzin - uchodźców

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus otrzymał wsparcie finansowe z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na realizację zadania pn. Wsparcie dużych rodzin - uchodźców. Dzięki temu możemy uruchomić nowe działania pomocowe dla rodzin z Ukrainy i Polski.

26 lutego 2022 r.

Pomoc rodzinom z Ukrainy - wpłaty online

Bardzo wiele rodzin z naszego stowarzyszeniu angażuje się bezpośrednio w pomoc uciekającym przed wojną rodzinom z Ukrainy. Potrzeby z dnia na dzień są coraz większe . Wiemy, że nie wszyscy mogą udzielić schronienia rodzinie, dlatego organizujemy zbiórkę środków, która wesprze działania pomocowe.

28 lutego 2022 r.

Help for Ukrainian families - donations

We are a national association of large families. We connect nearly 5,000 families nationwide, each with at least 3 children. We operate locally and on a national level, having the status of a Public Benefit Organization. Our main goal is to work for families with children.

26 lutego 2022 r.

Rodzina Rodzinie

Kochani, nasz Związek powstał z potrzeby pomocy i potrzeby niesienia pomocy. 15 lat działamy tak w Polsce.

24 lutego 2022 r.

Szybszy zwrot podatku z KDR

Przy rozliczaniu podatków warto pamiętać, że duże rodziny mogą skorzystać z przywileju szybszego zwrotu nadpłaconych pieniędzy.

16 lutego 2022 r.

Mamy nowych trenerów par małżeńskich

Aż 14 osób ukończyło prestiżowy kurs dla trenerów par małżeńskich firmowany przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Przez półtora roku zespół uczestniczył w weekendowych spotkaniach w Warszawie dotyczących relacji międzyludzkich i komunikacji w parach.

26 stycznia 2022 r.

Akademia Rozwoju

Wystartował nowy program dla kobiet potrzebujących wsparcia w zakresie zdobywania nowych ważnych kompetencji i potrzebują aktywizacji zarówno w obszarze życia społecznego, jak i zawodowego.

11 stycznia 2022 r.

Ankieta dla Ciebie! Zmieniajmy razem Aplikację KDR

Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która pokaże nam co jest dla Was najważniejsze w Aplikacji KDR.

6 grudnia 2021 r.

Cykl grudniowych webinarów - o relacjach małżeńskich, młodzieży i uzależnieniu technologicznym

Zapraszamy na cykl webinarów, podczas których zastanowimy się nad najważniejszymi elementami naszego życia, głównie tymi dotyczącymi relacji międzyludzkich.

24 listopada 2021 r.

Dzieci zmieniają mój świat... Na lepszy!

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z naszej ostatniej kampanii społecznej:

26 listopada 2021 r.

Kryzys z nastawienia na zabawę

Z całą pewnością stwierdzenie, że kryzys demograficzny jest wynikiem tylko tego, że obecne społeczeństwo nastawione jest na zabawę i konsumpcję, byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Niestety - jak stwierdzają socjologowie niemieccy - jest to jedna z poważniejszych przyczyn. Nastawienie na samorealizację, samoświadomość i poszukiwanie wygód stają się wartościami dominującymi w naszej cywilizacji. To z kolei prowadzi do kryzysu egzystencjalnego szczególnie w Europie. Grozi to utratą tożsamości i stałych punków oparcia. Niemieccy badacze nazywają takie społeczeństwa "Spassgesselschaft" - nastawione na zabawę. Czyli coś jest na rzeczy. A w liczbach bezwzględnych oznacza to, że jeśli się nie przebudzimy, to w 2050 roku będzie nas Polaków nie 38 milionów, a 33.

24 listopada 2021 r.

Trwa nabór uczestników do II edycji programu Akademia Talentów

Startuje nabór do II edycji Programu Stypendialnego Akademia Talentów! Do udziału w Akademii Talentów zapraszamy studentów i studentki z dużych rodzin. Wnioski stypendialne można składać do 12 grudnia. 

15 listopada 2021 r.

Rodziny wielodzietne – aktualny stan badań i najważniejsze wyzwania

Zespół autorów: Aleksandra Januszewicz, prof. Mariola Bieńko, dr Łukasz Tanaś, de Anna Bebel oraz dr Małgorzata Palus pod okiem prof. Marka Kośnego prześledzili aktualny stanu badań nad rodzinami wielodzietnymi, w szczególności w kontekście Polski. Prowadzona analiza z założenia miała charakter interdyscyplinarny: aby jak najpełniej ukazać badaną problematykę, podjęta została próba opisu rodzin wielodzietnych z perspektywy różnych dyscyplin naukowych – socjologii, psychologii, demografii oraz ekonomii. Uzyskane wyniki potwierdziły słuszność takiego podejścia. Każda z wymienionych dyscyplin w inny sposób postrzega problematykę wielodzietności. I dopiero wieloaspektowa analiza pozwala na stworzenie względnie kompleksowego obrazu badanego zjawiska.

10 listopada 2021 r.

Dobre działania prorodzinne w samorządach

Sprawdź jakie dobre rozwiązania na rzecz rodzin wprowadziły samorządy w Andrespolu, Białymstoku, Chrzanowie, Ełku, Gdyni, Grodzisku Mazowieckim, Kleszczowie, Krakowie, Lęborku, Lubartowie, Lublinie, Nowym Tomyślu, Opolu Lubelskim, Poznaniu, Pruszczu, Serocku, Skierniewicach, Stargardzie, Swarzędzu, Szczecinie, Świdniku, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Wadowicach, Wałbrzychu, Wrocławiu, Żarach, Żukowie, Gminie Częstochowa, Gminie Namysłów, Gminie Niedźwiada, Gminie Nysa, Gminie Olesno, Gminie Polkowice, Gminie Trzebnica, Gminie Węgierska Górka, Powiecie Lubartowskim, Powiecie Rawskim i Województwie Łódzkim.

22 października 2021 r.

Dzieci zmieniają mój świat... Na lepszy!

Jak smakuje śniadanie w dużej rodzinie? Czy w dużej rodzinie jest więcej katarów, klocków na podłodze i kwiatów na parapecie? A czy rodzice wesołej gromadki mają jeszcze czas, aby pojechać w siną dal i mieć chwilę tylko dla siebie?

22 października 2021 r.

Inauguracja kampanii społecznej

„Dzieci zmieniają mój świat…na lepszy!” – pod takim hasłem ruszyła unikatowa w skali kraju kampania społeczna promująca duże rodziny, których codzienność jest z jednej strony bardzo zwyczajna, a z drugiej wyjątkowa. Przekaz kampanii to pełna ciepła, emocji, ale też humoru, 45-sekundowa opowieść o życiu w dużej rodzinie: o zmaganiach poranka, nietypowych umiejętnościach rodziców, o wyzwaniach, ale też o codziennym zdziwieniu i wspólnych momentach, które tworzą potem rodzinne wspomnienia.

17 października 2021 r.

XVII SOK za nami! Opinie uczestników

W dniach 8-10 października w Warszawie odbyło się XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR3+. Spotkania członków ZDR rozsianych po całej Polsce są zawsze ciekawym czasem. Stykamy się z perspektywą małych miasteczek i gmin, uczymy się szerzej patrzeć na temat dużych rodzin w naszym kraju, poznajemy trudności z jakimi borykają się duże rodziny w kontaktach ze swoimi samorządami. W tym roku do Warszawy przyjechało ok 50 liderów. Nasze rozmowy niejednokrotnie toczyły się do późnych godzin nocnych.

14 października 2021 r.

Otwarte spotkania dla rodziców w Komorowie

Mieszkańców okolic Warszawy zapraszamy do pobliskiego Komorowa na otwarte spotkania z pedagogami. Porozmawiamy o nastolatkach i o budowaniu relacji z dziećmi.

12 października 2021 r.

Warsztaty "Jak rozmawiać w parze? Sztuka komunikacji" - kolejna edycja

Rusza kolejny nabór uczestników! Chcecie rozwijać swoją wspólną relację w parze? Poznajcie razem z nami nowe sposoby komunikacji i udoskonalcie te, które już znacie? Popatrzcie z góry na Waszą relację małżeńską/partnerską!

9 października 2021 r.

Raport Linii 3Plus. Wybrana problematyka życia dużych rodzin
 w Polsce

Rodzina jest najlepszym wsparciem w sytuacjach kryzysowych. Negatywne skutki pandemii, które dotknęły całe społeczeństwo nie ominęły dużych rodzin, ale w ich przypadku pojawiające się problemy miały nieco inny charakter i wynikały ze specyficznych uwarunkowań – to podstawowe wnioski płynące z eksperckiej dyskusji przeprowadzonej przy okazji opublikowania przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” raportu z działalności telefonicznej linii wsparcia.

7 października 2021 r.

StarWords - projekt UW dla rodziców małych dzieci

StarWords dotyczy wczesnego rozwoju językowego dzieci jedno- i dwujęzycznych. Celem jest ustalenie, od czego zależy pojawianie się pierwszych słów, a potem zdań w mowie dzieci i jakie czynniki pozwalają przewidywać dalszy rozwój językowy.

4 października 2021 r.

IV Szczyt Demograficzny w Budapeszcie

Pod koniec września odbył się IV Szczyt Demograficzny w Budapeszcie.

3 października 2021 r.

Zakończyła się Letnia Akademia Talentów

W Warszawie w dniach 17-24 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Wiktor, Marta, Tymek, Klaudia, Marlena, Oliwia, Kasia, Marta, Ewa, Zosia, Wiktoria, Weronika, Hubert, Wojtek, Michał, Marysia, Kasia, Franek, Teresa, Maja, Wojtek, Julia, Kinga, Mateusz - to nasi przyszli liderzy, którzy za kilka lat bedą stanowili elitę naszego kraju.

8 marca 2023 r.

"Polka XXI" - konferencja dla kobiet

Dnia 8 marca odbyła się Konferencja skierowana do kobiet. Brały w niej udział przedstawicielki Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Podczas uroczystej Gali Finałowej w Hotelu Regent w Warszawie wyróżnione zostały Laureatki i Finalistki Konkursu "Polka XXI wieku".

1 października 2021 r.

Już za tydzień XVII Spotkanie Oddziałów i Kół

W dniach od 8 do 10 października w Warszawie odbędzie się XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR Trzy Plus. W trakcie tego weekendu blisko 50 liderów z całej Polski będzie miało okazję się poznać, wymienić doświadczeniami, uczestniczyć w zaplanowanych konferencjach oraz warsztatach. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kulturalnym Barnabitów, ul. Smoluchowskiego 1.

29 września 2021 r.

Stanowisko ZDR Trzy Plus w sprawie podatków

Prezentujemy poniżej tekst stanowiska Związku Dużych Rodzin Trzy Plus dotyczący proponowanych zmian w kwestii podatku dochodowego, jakie zostało rozesłane w dniu dzisiejszym do wszystkich posłów na Sejm RP.

28 września 2021 r.

Warsztaty dla rodziców!

Już za chwilę, na początku października odbędą się warsztaty dla rodziców oparte na metodologii pozytywnej dyscypliny.

28 września 2021 r.

Warsztaty "Jak rozmawiać w parze? Sztuka komunikacji"

Chcecie rozwijać swoją wspólną relację w parze? Poznajcie razem z nami nowe sposoby komunikacji i udoskonalcie te, które już znacie? Popatrzcie z góry na Waszą relację małżeńską/partnerską!

23 września 2021 r.

IV Budapest Demographic Summit

Dziś rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja demograficzna w Budapeszcie na Węgrzech. Z ramienia Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” biorą w niej udział Radosław Waszkiewicz, Prezes Zarządu i Irena Jeśmanowicz, która odpowiedzialna jest za kontakty międzynarodowe w ZDR.

17 września 2021 r.

Już dziś rozpoczyna się Letnia Akademia Talentów

Odliczamy godziny do przyjazdu naszych studentów, którzy przez pół roku pracowali online z mentorami. Pandemia spowodowała, że musieliśmy ograniczyć kontakty bezpośredni, teraz po raz pierwszy spotkamy się wszyscy na żywo. I z pewnością nie tylko my, organizatorzy, czekamy z niecierpliwoscią na te pierwsze wspólne rozmowy. 

17 września 2021 r.

Wieści z Kół

13 września 2021 r.

Przed nami Letnia Akademia Talentów

Już za kilka dni, w dniach od 17 do 24 września, 25 studentów z całej Polski, weźmie udział w tygodniowej szkole letniej wieńczącej stypendialny program Akademii Talentów przygotowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Młodzież weźmie udział w szkoleniach i warsztatach oraz spotka się z wybitnymi gośćmi, którzy rozumieją potrzebę kształtowania kolejnego pokolenia osób odpowiedzialnych za przyszłość Polski.

3 września 2021 r.

Wieści z Kół

13 sierpnia 2021 r.

Wieści z Kół

13 sierpnia 2021 r.

Macierzyństwo

Macierzyństwo przede wszystkim daje kobiecie wiele głębokiego szczęścia, radość i poczucie spełnienia, jest rodzajem twórczości.

4 sierpnia 2021 r.

Herosi Polskiej Przedsiębiorczości - konkurs dla przedsiębiorców pod patronatem ZDR3+

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus znalazł się wśród patronów konkursu „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”, który organizuje Grupa Eurocash - w Jury pośród ekspertów zasiądzie Zuzanna Lipińska, członek Zarządu ZDR3+.

3 sierpnia 2021 r.

Konsultacje społeczne w Warszawie - Strategia Demograficzna 2040

Wczoraj, tj. 3.08 br. odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące Strategii Demograficznej 2040. W spotkaniu w Warszawie wzięli udział m.in. Wiceminister Barbara Socha i Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

26 lipca 2021 r.

Komunikat dla warszawskich Kół ZDR3+!

We wrześniu 2021 roku wchodzą w życie kolejne przepisy o dostępności. Będą one miały znaczenie szczególnie dla organizacji realizujących zadania publiczne na zlecenie samorządu.

19 lipca 2021 r.

Zjazd Rodzin w Keszthely oczami uczestników

Przedstawicielki Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w dniach 9-11 lipca 2021 r. wzięły udział w 10. Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin w Keszthely na Węgrzech, która była współorganizowana przez NOE (Narodowy Związek Dużych Rodzin na Węgrzech) i ELFAC (European Large Family Association). Konferencja pod hasłem „Rodzina kolebką zrównoważonego rozwoju” została zaplanowana dla około 600 uczestników i prelegentów z dwunastu krajów Europy.

15 lipca 2021 r.

Zmiany w elektronicznej Karcie Dużej Rodziny

Od 1 lipca wycofano ministerialną aplikację mKDR, w której były dostępne elektroniczne Karty Dużej Rodziny.

13 lipca 2021 r.

Podsumowanie Plenerowego IX Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin

Tegoroczny Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbył się w Warszawie w dniach 25–27 czerwca pod hasłem „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.

13 lipca 2021 r.

Demografia priorytetem społecznym nie tylko w Polsce

Do 3 sierpnia br. trwają konsultacje społeczne dotyczące zaprezentowanej 17 czerwca strategii demograficznej.

9 lipca 2021 r.

Sejm przegłosował nowelę do tzw. ustawy śmieciowej

Maksymalna wysokość opłat śmieciowych przy naliczaniu jej w oparciu o zużycie wody może wynosić ok. 150 zł.

26 czerwca 2021 r.

Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Panel „Duża rodzina XXI wieku” z udziałem blogerów (patio Hotelu Gromada)

26 czerwca 2021 r.

Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Panel społeczno-ekonomiczny: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”

21 czerwca 2021 r.

Dobre towarzystwo jest najważniejsze! - wywiad z koordynatorem Zjazdów Dużych Rodzin

O trudach i radościach płynących z organizacji wydarzenia dla rodzin z całej Polski.

18 czerwca 2021 r.

X Międzynarodowa Konferencja ELFAC

Na Węgrzech, w miejscowości Keszthely odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja ELFAC.

18 czerwca 2021 r.

Zjazd Dużych Rodzin otwiera nas na innych ludzi – wywiad z rodziną z plakatu

Olszewscy to szczęśliwa siódemka: mama, tato, trzy córki i dwóch synów. Mieszkają pod Grodziskiem Mazowieckim, skąd wędrują – pieszo i na rowerach. W tej rodzinie dużo się czyta, głośno śmieje, czule przytula, intensywnie gra w siatkę, piłkę (każdą!) i na perkusji, cierpliwie majsterkuje i łowi ryby, a także ze smakiem zajada pizzę. Ponieważ bardzo lubią przebywać wśród innych i dzielić się swoim szczęściem - zgodzili się wystąpić na plakacie IX Plenerowego Zjazdu Dużych Rodzin. Zapraszamy do rozmowy z Dobromiłą i Dominikiem Olszewskimi – o istocie rodziny, aktualnych troskach dużych rodzin i perspektywie przyszłości.

10 czerwca 2021 r.

Elektroniczna KDR w aplikacji mObywatel

Rządowa aplikacja mObywatel udostępnia już Kartę Dużej Rodziny.

9 czerwca 2021 r.

Transmisje online w czasie Zjazdu Dużych Rodzin

Już za chwilę odbędzie się w Warszawie kolejny IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Najważniejsze wydarzenia będą transmitowane online.

8 czerwca 2021 r.

Stanowisko ZDR w sprawie Polskiego Ładu

Związek Dużych Rodzin 3 Plus po ogłoszeniu założeń programu Polski Ład z zaciekawieniem  oczekuje na konkretne rozwiązania legislacyjne.

7 czerwca 2021 r.

Po pierwsze Rodzina! - dofinansowanie dla ZDR

Związek Dużych Rodzin otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą "Dumni z rodziny" w ramach ministerialnego konkursu Po pierwsze Rodzina! na rok 2021.

1 czerwca 2021 r.

Dlaczego warto działać czyli relacja (oraz galeria zdjęć) z SOK-u

Z radością spotkaliśmy się w sobotę 29 maja br. w warszawskim Centralnym Domu Technologii w gronie przedstawicieli kół, zarządu centralnego, ekspertów oraz pracowników biura Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Korzystając z częściowo zniesionych obostrzeń epidemiologicznych zrealizowaliśmy Spotkanie Oddziałów i Kół „w realu”. SOK był także transmitowany – chętni mogli wziąć udział w obradach online. Rozmawialiśmy o sprawach ważnych i bardzo ważnych, a w przerwach – cieszyliśmy się swoją obecnością. 


29 maja 2021 r.

Konferencja o rodzinie na KUL z udziałem przedstawiciela ZDR

29 maja w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie odbyła sie konferencja „Kościół - państwo - społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce. Inspiracje nauczaniem Stefana kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II”. Do udziału w konferencji została zaproszona reprezentantka Związku Dużych Rodzin Trzy Plus - Bożena Pietras.

28 maja 2021 r.

Konsultacje społeczne w MRPiT na temat bonu mieszkaniowego

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus wziął udział w konsultacjach społecznych na temat nowego mechanizmu finansowego wsparcia rodzin w zaspakajaniu ich potrzeb mieszkaniowych w formie bonu mieszkaniowego. Proponowana regulacja jest częścią programu „Polski Ład”.

28 maja 2021 r.

ZDR w mediach

Wywiad Joanny Krupskiej, byłej Prezes ZDR3+ dla KAI w sprawie Nowego Ładu i rozwiązań rodzinnych, które zostały w nim zaproponowane.

27 maja 2021 r.

ZDR w mediach

Danuta Rząsa w programie "Lustra" w TVP Poznań.

24 maja 2021 r.

Ruszają zapisy na Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin!

Już po raz dziewiąty odbędzie się coroczne święto rodzinne: Zjazd Dużych Rodzin. W pierwszy weekend wakacji, tj. 25-27 czerwca 2021 r. do Warszawy przyjadą rodzice i dzieci z całego kraju, aby wspólnie – choć jeszcze w obostrzeniach epidemiologicznych – inspirować się, wymieniać doświadczeniami i pokazywać, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa.

24 maja 2021 r.

XVI Spotkanie Oddziałów i Kół – Program

W ostatnią sobotę maja br. zapraszamy przedstawicieli Związku z całej Polski na XVI Spotkanie Oddziałów i Kół. do Centralnego Domu Technologii w Warszawie przy ulicy Kruczej 50.

5 maja 2021 r.

Młodzi na Plus – nowe pokolenie w ZDR3+

Od kilku miesięcy przewijają się wśród komunikatów ZDR3+ nowinki zawierające wspólne hasło „młodzi”. Pod koniec 2020 r. hasło to ewoluowało, przyjmując brzmienie „Młodzi na Plus”. Oprócz nazwy pojawił się także nowy, ale jakby znany znak graficzny. Nawiązuje formą do logotypu naszego stowarzyszenia, jednak wyraźniej emanuje z niego nowa energia i zapał. Bo rzeczywiście, wykluło nam się w Związku "nowe".

15 kwietnia 2021 r.

Międzynarodowe badania rodzin w obszarze ochrony środowiska

European Large Families Confederation rozpoczyna pierwsze europejskie badanie wśród rodzin na temat ochrony środowiska.

16 kwietnia 2021 r.

Młodzi na Plus! Kolejne spotkanie młodzieży - tym razem o ekologii.

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

10 kwietnia 2021 r.

Ankieta w sprawach mieszkaniowych

Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Zebrane dane pozwolą nam stworzyć propozycje systemowych rozwiązań, ułatwiających rodzinom wielodzietnym mieszkanie w godnych warunkach.

1 kwietnia 2021 r.

Życzenia Świąteczne

Aby Święta Wielkanocne umocniły w nas siłę nadziei, niech ona stale nam towarzyszy, przenika nasze niepokoje, smutek i lęk, niech przesłanie miłości silniejszej niż śmierć przemienia nasze życie!

30 marca 2021 r.

Mamo, tato, co robimy w Święta?

Przed nami kolejne już, spędzane niestety w realiach pandemii, Święta Wielkanocne. To okazja, by były też wyjątkowo rodzinne, wspólne, pozwalające zacieśnić więzi.

24 marca 2021 r.

Joanna Krupska o istotnej roli osób niepełnosprawnych w rodzinie.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Joanną Krupską o godności osób niepełnosprawnych i wartości jaką wnoszą do każdego społeczeństwa.

23 marca 2021 r.

Europejska Konwencja Gmin Przyjaznych Rodzinie

W dniach 24-25 marca odbędzie się Europejska Konwencja Gmin Przyjaznych Rodzinie zatytułowana „W KIERUNKU EUROPY PRZYJAZNEJ RODZIE”, której organizatorem jest Europejska Federacje Dużych Rodzin ELFAC

22 marca 2021 r.

Konkurs Samorząd PRO FAMILIA 2021

Cieszy nas, że działania ZDR 3Plus zmierzające do wypracowania wspólnie z samorządami rozwiązań wspierających i promujących rodziny nie tylko wielodzietne, zyskują coraz szersze wsparcie ze strony innych organizacji i instytucji.

17 marca 2021 r.

Wiosenny konkurs

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE wiosennym pt. "Wiosna z KDR - moje marzenie wyjazdu rodzinnego po pandemii”.

20 lutego 2021 r.

Badania nad wielodzietnością w Polsce

Temat wielodzietności od strony dostępności danych oraz materiałów naukowych jest w bardzo niewielkim stopniu opracowany w Polsce. Dlatego Związek Dużych Rodzin 3 Plus podjął działania mające na celu zebranie i opracowanie tych informacji.

19 lutego 2021 r.

Jak wytrzymać z rodzeństwem?

Spotkanie on-line dla młodzieży 16-26 lat.

5 lutego 2021 r.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

W dniach 7-14 lutego 2021 roku obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W to wydarzenie zaangażowało się 6 kół ZDR i Oddział Wielkopolski.

30 stycznia 2021 r.

Kto ma rodzinę ten już wygrał!

Co mogą mieć wspólnego ze sobą: Turniej Czterech Skoczni i Konkurs „Rodzina Pozytywnie Nakręcona” organizowany przez Związek Dużych Rodzin 3+. Paradoksalnie bardzo wiele.

25 stycznia 2021 r.

Zmiany w programie "Rodzina 500+"

Już w listopadzie, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg potwierdziła, iż w 2021 roku programy prospołeczne, m.in. 500+ oraz "Dobry start" będą kontynuowane, a środki na nie w budżecie na 2021 zostały zabezpieczone.

14 stycznia 2021 r.

Młodzi na Plus

Uwaga, uwaga! Rusza młodzieżowa sekcja ZDR – Młodzi na Plus!

8 stycznia 2021 r.

Konkurs „Pamiętnik 2020 z "KDR”

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie: PAMIĘTNIK 2020 z KDR.

2 grudnia 2020 r.

Konkurs filmowy "Rodzina pozytywnie nakręcona"

Nauka zdalna jest wyzwaniem dla Twojej rodziny? Pokaż jak sobie radzicie. Nagraj krótki filmik i wygraj jeden z 450 laptopów!

30 listopada 2020 r.

Bazarek Świąteczny w aplikacji Karta Dużej Rodziny

Wszystkie rodziny, które mają do zaoferowania ciekawe produkty lub usługi serdecznie zapraszamy do udziału w Bazarku Świątecznym w naszej aplikacji Karta Dużej Rodziny! 

28 listopada 2020 r.

Duże rodziny w czasie pandemii - poradnik prawny

W odpowiedzi na Wasze zgłoszenia przygotowaliśmy poradnik zawierający informacje o uregulowaniach prawnych w zakresie COVID-19.

27 listopada 2020 r.

Stanowisko w sprawie naliczania opłat za gospodarowanie odpadami w m. st. Warszawy

Zaproponowany przez m.st. Warszawę sposób naliczania opłat za gospodarowanie odpadami w bardzo wysokim i niesprawiedliwym stopniu obciąża duże rodziny. W proponowanych przez ZDR 3+ rozwiązaniach nie chodzi o tworzenie specjalnych ulg socjalnych, ale o urealnienie obciążeń finansowych i dostosowanie ich do rzeczywiście generowanej przez dane gospodarstwo domowe ilości odpadów.

27 listopada 2020 r.

#DomZSerca – nowy dom w prezencie dla rodziny wielodzietnej

Jako Związek Dużych Rodzin od wielu lat promujemy projekty, które w realny sposób pomagają wielodzietnym. Dlatego bardzo się cieszymy, że pojawiają się kolejne inicjatywy, a wśród nich #DomZSerca – niezwykle ważna akcja wsparcia mieszkaniowego. Inicjatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Budimex S.A., dlatego o szczegóły zapytaliśmy rzecznika tej firmy Michała Wrzoska.

18 listopada 2020 r.

1st European Congress of Family Friendly Municipalities

W formie on-line odbył się Pierwszy Europejski Kongres Samorządów Przyjaznych Rodzinie.

10 listopada 2020 r.

Mama idzie do pracy - zapraszamy na warsztaty online

Planujecie wrócić do pracy? A może jesteście na początku Waszej drogi na rynku pracy zawodowej? Zapraszamy Was do udziału w cyklu 4 spotkań warsztatowych MAMA IDZIE DO PRACY - online, w dogodnych dla Was warunkach spotkania. Nie martwcie się pandemią - warto wykorzystać ten czas na przemyślenia i zaplanować swoją przyszłość. Zapisy na warsztaty - poniżej w linku.

26 października 2020 r.

„Kobiety, rodziny, kariera - Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Grupy Wyszehradzkiej”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kariery Kobiet na Węgrzech (AWCDH) zrealizowało projekt wsparty przez Fundusz Wyszehradzki oraz węgierskie Ministerstwo Zasobów Ludzkich w okresie od 17 lutego do 31 października 2020 r.

30 października 2020 r.

Covid 19 - jak się przygotować do kwarantanny?

Kwarantanna to trudny czas zmian w codziennym życiu rodziny, zwłaszcza dużej rodziny. Nie wystarczy przejść w tryb weekendowy, aby odnaleźć się w nowej sytuacji. Pozostajemy w domu ze swoimi zewnętrznymi obowiązkami – zdalną nauką dzieci, naszą pracą, często niepełną lodówką. Kwarantanna dopada nas w rozmaitych momentach i okolicznościach życiowych.

5 października 2020 r.

Nowe działania ZDR3Plus w ramach programu "Po pierwsze Rodzina!"

Związek Dużych Rodzin otrzymał wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego Pełnomocnika Rządu ds Polityki Demograficznej, dzięki któremu realizuje zadanie pt. "Po pierwsze Rodzina!"

1 października 2020 r.

Spotkanie z Family Fun By Mum - wielodzietność w przestrzeni publicznej

1.10 .2020 W Kole Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" na Białołęce odbyło się spotkanie z Agnieszka Stefaniuk - mama, autorka, trener, była naszym wyjątkowym gościem w Miejscu Aktywności Lokalnej. Właśnie wydała swoją książkę, w której stara się odpowiedzieć na pytanie wielu mam - JAK TO OGARNĄĆ.

30 września 2020 r.

Okiem prawnika: Oświadczenia woli składane w formie ustnej i dorozumianej.

Kontynuując temat sposobu składania oświadczeń woli i mając na uwadze, iż każdego dnia, w toku codziennych czynności bierzemy udział w zdarzeniach prawnych, zastanówmy się, w jakich sytuacjach składamy oświadczenia woli, czyli komunikujemy wolę wywołania określonych skutków (prawnych).

1 września 2020 r.

Nowe działania rzecznicze w interesie dużych rodzin

Od sierpnia 2020 roku Związek Dużych Rodzin Trzy Plus rozpoczął realizację działania pt. Rzecznictwo rodzin 3+, które otrzymało dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich - priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich.

31 sierpnia 2020 r.

Okiem prawnika: Czytelny podpis na dokumentach – czyli czy warto podpisywać się starannie?

Polskie prawo wprost nie wskazuje obowiązku posługiwania się na dokumentach czytelnym podpisem. Czy jednak warto zadbać o staranność przy jego składaniu? Jakie skutki wywoła złożenie podpisu nieczytelnego?

24 sierpnia 2020 r.

Wspomnienia z Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin - GALERIA

Poniżej prezentujemy część zdjęć wykonanych w trakcie Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie.

21 sierpnia 2020 r.

Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec dużych rodzin

Podczas odbywającego się w Warszawie w dniach 31.07.-2.08. Zjazdu Dużych Rodzin odbyło się spotkanie przedstawicieli naszego Związku z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

20 sierpnia 2020 r.

Z dystansem, ale razem – czyli relacja z Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie

Po raz kolejny okazało się, że dla dużych rodzin nie ma rzeczy niemożliwych (oczywiście przy wsparciu odpowiedzialnych i zaufanych Partnerów). Ale po kolei:

20 sierpnia 2020 r.

Rodzina jest fundamentem rozwoju – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin 3Plus.

Poniżej zamieszczamy pełną treść przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin 3Plus. Do spotkania doszło w czasie odbywającego się w Warszawie w dniach 31.7 - 2.08 Zjazdu Dużych Rodzin. Prezydent otrzymał od naszego Stowarzyszenia statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

6 sierpnia 2020 r.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3 Plus - podsumowanie

31 lipca 2020 r., podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie, odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR 3+. Podczas WZCR wybrano nowy Zarząd, Radę Krajową oraz Komisję Rewizyjną. Przedstawiono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe z mijającej kadencji, sprawozdanie merytoryczne Zarządu za lata 2015-2019 oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

1 sierpnia 2020 r.

Joanna Krupska Przyjacielem Dużych Rodzin

Podczas Plenerowego VIII Zjazdu Dużych Rodzin Joanna Krupska została uhonorowana tytułem Przyjaciel Dużych Rodzin.

8 lipca 2020 r.

KONKURS SKARBY KDRu

Uwaga KONKURS wakacyjny pt. SKARBY KDRu :) Jak zdobyć atrakcyjne nagrody m.in. darmowy weekend dla 4 osób sponsorowany przez Sun & Snow - wynajem apartamentów?

30 czerwca 2020 r.

Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie

Drodzy, śpieszymy podzielić się z Wami radością: między 31 lipca a 2 sierpnia chcemy Was serdecznie zaprosić na Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie – zorganizowany tak, by możliwe było przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń epidemiologicznych.

30 czerwca 2020 r.

RAPORT: Sytuacja dużych rodzin w czasie pandemii Covid-19

Oddajemy w wasze ręce Raport podsumowujący prowadzone przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus badania sytuacji dużych rodzin w czasie pandemii. Wyniki badań opracowała Pani dr Anna Bebel.

24 czerwca 2020 r.

Współpraca z samorządami trwa.

W związku z publikacją nowego Raportu Związku Dużych Rodzin 3 plus kontynuujemy rozmowy z samorządami w kontekście działań dostrzegających specyfikę dużych rodzin.

18 czerwca 2020 r.

Stanowisko Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w sprawie edukacji domowej

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Fundacja Mamy i Taty poprowadzili dziś konferencję prasową, na której przedstawiono konkretne propozycje wdrożenia zmian w systemie oświaty w zakresie edukacji domowej.

17 czerwca 2020 r.

Konferencja dot. wzmocnienia praw rodziców oraz roli edukacji domowej

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową: "Wzmocnienie praw rodziców oraz rola edukacji domowej" ze specjalnym udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

10 czerwca 2020 r.

Karta Rodziny podpisana!

W dniu dzisiejszym prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację programową nazwaną Kartą Rodziny.

8 czerwca 2020 r.

Raport ZDR 3+ dot. rozwiązań prorodzinnych w kształtowaniu stawek opłat za gospodarowanie opłatami komunalnymi.

Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” (ZDR 3+) od 13 lat obserwuje, diagnozuje i stara się kształtować politykę społeczno-ekonomiczną Polski tak, aby uwzględniała specyfikę funkcjonowania dużych rodzin. Aktywność Związku dotyczy zarówno wymiaru ogólnopolskiego, państwowego, jak i lokalnego, samorządowego. Wymiar lokalny jest równie ważny jak ogólnokrajowy. Jest bliższy codziennym, realnym potrzebom rodzin.

3 czerwca 2020 r.

Zaproszenie na XV Spotkanie Oddziałów i Kół ONLINE

Drodzy członkowie Związku, z uwagi na sytuację, która ogranicza możliwość zorganizowania Spotkania Kół i Oddziałów w dotychczasowej formule, mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w warsztatach i spotkaniach online. Mamy nadzieję, że w przygotowanej ofercie każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

29 maja 2020 r.

Okiem prawnika: Program „Zdalna szkoła +” – jak otrzymać sprzęt dla dzieci do nauki zdalnej?

„Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” to kolejny projekt po „Zdalna szkoła - w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

18 maja 2020 r.

Linia 3Plus - nowy ekspert

Do zespołu ekspertów Linii 3 Plus dołącza Katarzyna Malinowska. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" prowadzi telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 732 988 451

12 maja 2020 r.

ZDALNA SZKOŁA +

Od 15 maja rusza nabór wniosków dla samorządów dotyczących wsparcia rodzin 3+ w zakresie nauki zdalnej.

8 maja 2020 r.

Sytuacja rodzin 3 Plus podczas pandemii

Drogie Duże Rodziny, zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ważnych obszarów naszego życia rodzinnego (zajmie to zaledwie kilka minut).

6 maja 2020 r.

Wywiad z prof. Markiem Kośnym

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Markiem Kośnym, przewodniczącym Zespołu Ekspertów ZDR 3 Plus, na temat projektu rozwiązań mieszkaniowych dla rodzin.

28 kwietnia 2020 r.

Stanowisko ZDR 3 Plus w sprawach mieszkaniowych.

Propozycja pakietu rozwiązań wspierających rodziny z dziećmi, zwłaszcza rodziny wielodzietne, w zagwarantowaniu odpowiednich warunków mieszkaniowych.

26 kwietnia 2020 r.

Okiem prawnika: Sprzedajesz towary lub świadczysz usługi? Jesteś przedsiębiorcą?

Czy sprzedając, np. w Internecie wykonane przez siebie rękodzieła, stajemy się przedsiębiorcami i ciążą na nas jakieś obowiązki zgłoszeniowe, czy podatkowe? Nie zawsze...

20 kwietnia 2020 r.

Żegnamy naszego Przyjaciela ś.p. Witolda Miarkę

Z ogromnym bólem serca żegnamy naszego Przyjaciela Witolda Miarkę.

14 kwietnia 2020 r.

Zbiórka na odbudowę domu

W nocy z 13 na 14 kwietnia pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową. Prosimy o pomoc!

9 kwietnia 2020 r.

Wielkanoc 2020

31 marca 2020 r.

Zostaję w Domu na Wielkanoc!

Doświadczenie wielu lat działania naszego Związku uczy, że duże rodziny są synonimem odpowiedzialności. Wiadomo, że marzenie o gromadce dzieci wiąże się z akceptacją wyrzeczeń, wysiłku, skromniejszej sytuacji materialnej. Wiadomo również, że właściwe funkcjonowanie dużej rodziny wymaga odpowiedniej organizacji i odpowiedzialności.

27 marca 2020 r.

Okiem prawnika: “Tarcza antykryzysowa” – czym jest i jakie mechanizmy pomocy dla gospodarki wprowadza?

28 marca 2020 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął rozwiązania mające pomóc polskim przedsiębiorcom w walce z kryzysem wywołanym trwającą pandemią.

26 marca 2020 r.

Partnerstwo zobowiązuje

Drogie Rodziny! Wielokrotnie już informowaliśmy Was o sukcesach Karty Dużej Rodziny. Od 2017 roku to właśnie Związek Dużych Rodzin 3 Plus, inicjator i propagator Karty w Polsce, pozyskuje nowych partnerów do tego programu.

20 marca 2020 r.

Wydłużone godziny pracy Linii 3Plus

W związku z obecną sytuacją epidemiczną wydłużeniu ulega dyżur naszych ekspertów Linii 3 Plus.

11 marca 2020 r.

Jak pomagać nastolatkom w okresie dojrzewania - studium przypadku

Rozpoczynamy nowy cykl porad dla rodziców przygotowywany przez naszych ekspertów Lini 3 Plus. Zapraszamy do zapoznania się ze studium przypadku i konkretnymi wskazówkami dla rodziców.

17 lutego 2020 r.

Okiem prawnika: Podatki – czy można ograniczyć obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek i czy jest to celowe?

Ordynacja podatkowa przewiduje, iż organ podatkowy może ograniczyć pobór zaliczek na podatek. W jakiej sytuacji może to nastąpić? Czy zastosowanie przedmiotowego ograniczenia jest swobodną decyzją organu, czy uprawnieniem, którego może żądać każdy, po spełnieniu określonych warunków? Czy ograniczenie poboru zaliczek zawsze jest zasadne?

27 lutego 2020 r.

Zaproszenie na XV Zjazd Kół i Oddziałów

Drogie Duże Rodziny ! Serdecznie zapraszamy na wiosenny, jubileuszowy XV Zjazd Kół i Oddziałów w Spale w dniach 24-26 kwietnia 2020 r.

7 lutego 2020 r.

VIII Zjazd Dużych Rodzin Trzy Plus odbędzie się w Głogowie!!!

Już jest! Za nami podpisanie porozumienia . Prezydent Głogowa podpisując porozumienie przedstawił dziś hasło VIII Zjazdu Dużych Rodzin i zaprezentował otwartość oraz zaangażowanie na rzecz Dużych Rodzin miasta Głogów:

3 lutego 2020 r.

Okiem prawnika - Darowanie żywności potrzebującym przez przedsiębiorcę - gest dobrej woli, obowiązek, czy naruszenie przepisów prawa? 

Większości z nas znana jest historia o piekarzu, który miał oddawać chleb biednym, w następstwie czego został na niego nałożony obowiązek zapłaty z tego tytułu podatku. Powyższe stało się przyczynkiem do dyskusji, w przedmiocie możliwości darowania żywności. Czy rzeczywiście jest to działanie, które wiąże się z negatywnymi konsekwencjami?  

30 stycznia 2020 r.

Informator dot. wyborów władz Związku

Przedstawiamy poniżej informator dotyczący procedury wyborczej Zarządu Związku, Komisji Rewizyjnej oraz informację o powołaniu nowego organu - Rady Krajowej.

3 stycznia 2020 r.

"RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" - rozstrzygnięcie konkursu

fot. Święta Rodzina uszyta przez Magdalenę Dutkiewicz (mama 7 dzieci)

16 grudnia 2019 r.

Stanowisko ZDR w spr. ochrony dzieci przed pornografią

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, działa na rzecz rozwoju rodziny i ochrony trwałych relacji małżeńskich. Naszą szczególną troską jest ochrona dzieci i ich prawidłowego rozwoju. W tym obszarze podejmujemy wiele aktywności i działań.

5 grudnia 2019 r.

Silna reprezentacja Związku Dużych Rodzin 3 Plus w nowopowołanej Radzie Rodziny

Prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Joanna Krupska została członkiem Rady Rodziny, powołanej przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w dniu 5 listopada 2019 r. Przewodniczącą Rady została Dorota Bojemska – równie aktywnie działająca w naszym związku, przewodnicząca koła ZDR 3+ w Józefowie.

3 grudnia 2019 r.

Jak walczyć z ubóstwem wśród dzieci – konferencja w Brukseli z udziałem Wiceprezesa ZDR 3 Plus, Radosława Waszkiewicza

Wiceprezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Radosław Waszkiewicz był jednym z ekspertów uczestniczących w konferencji na temat walki z ubóstwem w Unii Europejskiej. Konferencja odbyła się 3 grudnia 2019 r. w Brukseli, pod hasłem „Gwarancja dla dzieci – sposób na skuteczną walkę z ubóstwem dzieci w UE?”. Organizatorami spotkania były dwie polskie europosłanki: Beata Szydło i Elżbieta Rafalska.

2 grudnia 2019 r.

Ogłaszamy konkurs plastyczny "RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

Niniejszym ogłaszamy Konkurs plastyczny/video "RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" dla dzieci członków ZDR.

29 listopada 2019 r.

Okiem prawnika - Problemy mieszkaniowe rodzin wielkodzietnych. Jakie rządowe projekty mogą nam pomóc? Cz. II

W nawiązaniu do poprzedniej części bloku „Okiem prawnika”, w zakresie rozwiązań odpowiadających na problemy mieszkaniowe rodzin wielodzietnych, w tym miesiącu analizie poddane zostaną instytucje polityki mieszkaniowej, kierowane dla rodzin o niskich i umiarkowanych dochodach (w poprzedniej części omówieniu uległy instytucje pomocy dla rodzin najuboższych).

20 listopada 2019 r.

Nasze działania na forum Europejskim

Związek Dużych Rodzin 3 plus od lat jest aktywny na scenie międzynarodowej. W sposób szczególny angażujemy się i współtworzymy strategię działań Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin – ELFAC.

19 listopada 2019 r.

Pierwsza Europejska Konwencja Samorządów Przyjaznych Rodzinie w Brukseli. Oczywiście z naszym udziałem.

19 listopada 2019 r. w Brukseli odbył się Pierwsza Europejska Konwencja Samorządów Przyjaznych Rodzinie w Brukseli, zorganizowana przez ELFAC (Europejską Konfederację Stowarzyszeń Dużych Rodzin), której członkiem jest polski Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Nie mogło nas tam zabraknąć.

29 października 2019 r.

Okiem prawnika - Problemy mieszkaniowe rodzin wielodzietnych. Jakie rządowe projekty mogą nam pomóc?

W kolejnych odsłonach bloku „Okiem prawnika” zajmiemy się przybliżeniem tego tematu.

25 października 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół - GALERIA

Powspominajmy jeszcze!

23 października 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół - RELACJA

W ostatni weekend w dniach 18-20.10.2019) odbył się XIV już SOK w którym uczestniczyli liderzy istniejących już od wielu lat Oddziałów i Kół ale również "świeża krew", która chce się zrzeszać i działać na rzecz wspólnego dobra rodzin wielodzietnych.

21 października 2019 r.

Mamy już ponad 7 000 członków!

W Rodzinie siła!

16 października 2019 r.

Rola czytania i rozmowy z dzieckiem

W zeszłym tygodniu, 11 października 2019 r. w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Związek Dużych Rodzin 3 Plus miał okazję wysłuchać wykładu prof. pediatrii Barry’ego Zuckermana na temat kluczowej roli czytania i rozmowy z dzieckiem dla jego sukcesu w szkole.

11 października 2019 r.

Rodzina - inwestycja w przyszłość

Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! – te słowa papieża Jana Pawła II oddają sens działań podejmowanych przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus". Nie da się zbudować silnego, nowoczesnego państwa bez dobrze zorganizowanej rodziny. Od lat dopominamy się o to, by rodzina miała należyte miejsce. Wiele z naszych postulatów zostało zrealizowanych. Dzięki temu sytuacja rodzin ulega poprawie. „Państwo i Kościół mają obowiązek służenia rodzinom wszelkimi możliwymi formami pomocy, aby rodziny mogły prawidłowo wypełnić swe zadania wychowawcze. W tym celu, zarówno Kościół, jak i państwo winny tworzyć i popierać te instytucje i taką działalność, których słusznie domagają się rodziny: pomoc winna być proporcjonalna do niewystarczalności rodziny". *

10 października 2019 r.

Wybory parlamentarne 2019

8 października 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół w Warszawie

Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” na jesienne spotkanie Kół i Oddziałów w Warszawie.

7 października 2019 r.

Zakończenie konkursu "RODZINNE WAKACJE"

Dziś możemy wreszcie ogłosić laureatów naszego letniego konkursu plastycznego/video "RODZINNE WAKACJE" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus.

30 września 2019 r.

Wspieramy wydanie nowej płyty Rodziny Brodów!

Joszko Broda z żoną i dziećmi tworzą zespół Rodzina Brodów. Trwają przygotowania materiału na ich pierwszą płytę. Można przyłączyć się do powstania tego projektu. Dla tych, którzy wezmą udział w zbiórce na ten cel, przygotowany jest wyjątkowy muzyczny pakiet. Zbiórka jest dostępna pod adresem www.plytabrodow.pl.

27 września 2019 r.

Okiem prawnika - prawa rodzica w szkole

Za nami początek roku szkolnego. Dla niektórych jest to kolejny rok nauki, dla innych było to pierwsze „rozpoczęcie roku”. Jakie prawa mamy my rodzice w zetknięciu ze szkołą? Czego możemy oczekiwać, a czego wymagać?

25 września 2019 r.

Trydenckie spotkanie

W dniach 24-25 września wizytowaliśmy Prowincję Trydent we Włoszech.

9 września 2019 r.

III Szczyt Demograficzny w Budapeszcie

Po pierwsze rodzina.

26 sierpnia 2019 r.

Profesjonalizacja Związku Dużych Rodzin Trzy Plus

Związek otrzymał dotację z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na profesjonalizację działań Związku w latach 2019-2021. Dzięki otrzymanemu wsparciu, będziemy mogli zrealizować wiele nowych działań!

31 lipca 2019 r.

ZDR 3+ bezkonkurencyjny w pozyskiwaniu partnerów Karty Dużej Rodziny

Wygrana w kolejnym konkursie na akwizycję Karty Dużej Rodziny to dla nas wielka radość i przede wszystkim dowód docenienia naszych dotychczasowych dokonań. Kartę inicjowaliśmy w samorządach od 2007 i przez kilka lat pracowaliśmy nad rozwojem tego mechanizmu.

16 lipca 2019 r.

Zapraszamy Członków Forum Samorządowego na rzecz Dużych Rodzin do Europejskiej Sieci Miast Przyjaznych Rodzinie!

Drodzy Członkowie Forum Samorządów na rzecz Dużych Rodzin, Niedawno zapraszaliśmy Państwa na konferencję „Samorząd przyjazny Rodzinie” która odbyła się 16 lipca w Sejmie. Nie wszyscy mogli przyjechać, więc przekazujemy krótką relację z tego spotkania.

12 lipca 2019 r.

Zjazd Dużych Rodzin - relacja filmowa

Filmowe wspomnienie Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie.

29 czerwca 2019 r.

Wspomnienia z Lubartowa - I galeria zdjęć

Wielkie przygotowania, szykowanie recepcji, warsztatów, pierwsze powitania, oficjalne otwarcie, tańce, konkursy, występy i przepyszne lubartowskie pierogi... Prezentujemy część zdjęć z pierwszego dnia VII Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie. Częstujcie się!

27 czerwca 2019 r.

Konkurs plastyczny/video "RODZINNE WAKACJE"

Ogłaszamy konkurs plastyczny/video "RODZINNE WAKACJE" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

26 czerwca 2019 r.

Składamy podziękowania Partnerom VII Zjazdu Dużych Rodzin

VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie to wspólne przedsięwzięcie Organizatorów przy ogromnym, pełnym zaangażowania i zrozumienia udziale Partnerów Głównych, Partnerów oraz Partnerów Medialnych.

27 czerwca 2019 r.

Okiem prawnika - wakacje pod ochroną

Wybierasz się z rodziną na wakacje? Wysyłasz dziecko na kolonie? Ubezpiecz się.

27 czerwca 2019 r.

Konkurs plastyczny "MOJA RODZINA" - rozstrzygnięcie

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego "MOJA RODZINA".

21 czerwca 2019 r.

Z życia Linii 3plus – sytuacja mieszkaniowa wielodzietnych

Do Linii 3plus zgłaszają nam Państwo wyzwania związane z sytuacjami mieszkaniowymi. W ostatnich miesiącach brałyśmy udział w kilku działania wspierających rodziny wielodzietne w kontakcie z samorządami, tak aby wesprzeć rodziny oczekujące na mieszkania komunalne.

17 czerwca 2019 r.

DUMNI Z RODZINY - VII Zjazd Dużych Rodzin

Niezwykła gościnność, gorące przyjęcie przez Gospodarzy Powiatu i Miasta, znakomici goście, podejmujący ważne tematy oraz wszechobecna, budująca radość ze spotkania - tak wspominamy VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który miał miejsce w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie. Organizatorami Zjazdu był Powiat Lubartowski, Miasto Lubartów oraz Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. ­

15 czerwca 2019 r.

List Prezydenta RP do uczestników VII Zjazdu Dużych Rodzin

VII Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie objął patronatem Prezydent RP Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda. Pan Prezydent skierował do uczestników list, który 15 czerwca podczas Zjazdu odczytał Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju.

12 czerwca 2019 r.

VII Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie

Główne wydarzenia tegorocznego Zjazdu odbywać się będą w Lubartowie – mieście położonym w odległości ok. 20 km na północ od Lublina.

31 maja 2019 r.

Zaproszenie na wydarzenie "Polska Skrzydła Chwały"

„Polska Skrzydła Chwały” to spotkanie dla całych rodzin. Wydarzenie ma pobudzić zainteresowanie polską historią pokazaną w sposób żywy i interesujący. Główną osią wydarzenia są dwudniowe rekonstrukcje historyczne z udziałem ponad 150 rekonstruktorów w tym około 50 rekonstruktorów konnych. Inscenizacje, a także imprezy towarzyszące, mają posłużyć do inspiracji dla ojców by odważnie i odpowiedzialnie włączali się w życie swoich rodzin, społeczności lokalnych i całego kraju. Pierwsze dwie edycje odwiedziło ponad 8 tysięcy osób.

30 maja 2019 r.

Okiem prawnika - bezpieczeństwo na koloniach i obozach wakacyjnych

Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku dla naszych dzieci. Jak zapewnić im ciekawe spędzenie tego czasu, a jednocześnie nie martwić się o ich bezpieczeństwo?

29 maja 2019 r.

Po spotkaniu mazowieckich kół ZDR3Plus

Pomysł na spotkanie zrodził się z potrzeby poprawy komunikacji między kołami Mazowsza oraz ożywienia tych kół, które od jakiegoś czasu nie włączają się w działania ZDR3Plus.

28 maja 2019 r.

Spotkanie forum samorządowego na rzecz Dużych Rodzin w Warszawie

28 maja 2019 r w Warszawie we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP odbyło się kolejne spotkanie forum samorządowego., na którym to nastąpiło m.in. oficjalne przekazanie prezydencji forum na rzecz Dużych Rodzin.

27 maja 2019 r.

Nasze postulaty dyskutowane w Senacie RP

Z inicjatywy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w Senacie w dniu 27 maja 2019 roku odbyło się specjalne posiedzenie Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Temat spotkania brzmiał: „Formy opieki nad dzieckiem w wieku do lat trzech, a potrzeby dziecka – rekomendacje na przyszłość”.

25 maja 2019 r.

I Mazowieckie Spotkanie Kół - 25 maja 2019

Zapraszamy członków Związku, zarówno należących do Kół ZDR3+, jak i nie zrzeszonych w kołach oraz wszystkie osoby zainteresowanie działaniem na rzecz dużych rodzin na pierwsze regionalne spotkanie kół z woj. mazowieckiego. Spotkamy się 25 maja w sobotę, w Zalesiu Górnym, na terenie Edukacji Przygodowej, ul. Sarenki 1.

1 maja 2019 r.

Po konferencji w Budapeszcie

Uznani eksperci i politycy wzięli udział w dniach 29 i 30 kwietnia br. w międzynarodowej konferencji w Budapeszcie "Shift Towards a Family-friendly Europe" (W kierunku Europy przyjaznej rodzinie), by razem zadać pytanie o Europę przyjazną rodzinie. W debacie głos zabrała również prezes ZDR3Plus Joanna Krupska, a w panelu roboczym, dotyczącym dobrych praktyk w wspieraniu rodzin w codziennych wyzwaniach Aleksandra Januszewicz z Linii 3Plus.

30 kwietnia 2019 r.

Edukacyjny "okrągły stół"

W dniu 30 kwietnia br. braliśmy udział w II części obrad „okrągłego stołu” edukacyjnego. Prace w podgrupach, prowadzone przez Ministerstwo Edukacji, odbywały się w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. ZDR „Trzy Plus” reprezentowany był w podstoliku „Rodzice w edukacji”.

28 kwietnia 2019 r.

Pięć lat minęło!

W naszym stowarzyszeniu mamy energicznego Pięciolatka na pokładzie! Kto świętuje swoje urodziny głośno i radośnie, bawiąc się w licznym gronie i z okazałym tortem?

26 kwietnia 2019 r.

Galeria Zdjęć - SOK WADOWICE 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XIII Spotkania Oddziałów i Kół w Wadowicach:

25 kwietnia 2019 r.

Z życia Linii 3plus - o Niebieskiej Karcie

Do Linii 3plus często zgłaszają się rodziny z zapytaniami dotyczącymi Niebieskiej Karty. związku z tym chcielibyśmy podzielić się z Wami najbardziej podstawową, ale istotną wiedzą w tej tematyce.

24 kwietnia 2019 r.

Okiem prawnika - zamknięta szkoła, przedszkole, żłobek

Niespodziewanie zamknięta jest szkoła Twojego dziecka, przedszkole lub żłobek, a Ty pracujesz na etacie. Co możesz zrobić w tej sytuacji?

21 kwietnia 2019 r.

Świątecznie

Są wydarzenia przepełniające tak wielką radością, że nie sposób nie dzielić się nią z osobami, które są nam bliskie. Takim wydarzeniem jest Zmartwychwstanie. Oby radość płynąca z tego Święta przepełniała nas wszystkich, nie tylko w ten wyjątkowy poranek, ale dodawała nam sił każdego dnia.

11 kwietnia 2019 r.

ZDR3+ na spotkaniu ELFAC w Bergamo

To był intensywny weekend! Gdy część z Was była na Spotkaniu Oddziałów i Kół w Wadowicach, w Bergamo obyło się spotkanie ELFAC - Europejskiej Konfederacji zrzeszającej organizacje Dużych Rodzin, której ZDR3+ jest członkiem. Reprezentowali nas tam: wiceprezes Zarządu Radosław Waszkiewicz oraz znana z Linii 3plus Aleksandra Januszewicz.

10 kwietnia 2019 r.

Ruszyły zapisy na VII Zjazd Dużych Rodzin!

Od dziś, 10 kwietnia (środa) do 14 kwietnia (niedziela) można zgłaszać chęć uczestnictwa w VII Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca br. w Lubartowie.

7 kwietnia 2019 r.

Wiosenny SOK w Wadowicach za nami!

Było inspirująco, motywująco i pracowicie. Po raz pierwszy SOK miał formułę 3-dniowego spotkania, na które przyjechali reprezentanci kół, oddziałów i powstających nowych kół z całej Polski.

4 kwietnia 2019 r.

Wkrótce zapisy na Zjazd Dużych Rodzin!

W dniach od 10 do 14 kwietnia br. będziemy przyjmować zgłoszenia Rodzin na VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Lubartowie. Chęć uczestnictwa w Zjeździe będzie można zgłosić poprzez panel użytkownika na naszej stronie https://www.3plus.pl/

25 marca 2019 r.

Konkurs plastyczny "MOJA RODZINA"

Ogłaszamy Konkurs Plastyczny "MOJA RODZINA" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

25 marca 2019 r.

Zaproszenie na wiosenne Spotkanie Oddziałów i Kół do Wadowic - 6 kwietnia 2019

Czekacie na wiosenny SOK? Tym razem Spotkanie Oddziałów i Kół będzie miało miejsce w Wadowicach, gdzie zapraszają małopolskie koła z Wadowic, Chrzanowa i Jordanowa.

18 marca 2019 r.

Stanowisko w związku z ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”

W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+” Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” wyraża zaniepokojenie ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+” (dalej: deklaracja LGBT+), która została wprowadzona arbitralnie, bez przeprowadzenia należytych konsultacji społecznych w tej sprawie.

15 marca 2019 r.

Gospodarz Zjazdu Dużych Rodzin - 2019

Gospodarzami tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin będą: Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów, wraz ze Związkiem Dużych rodzin Trzy Plus.

14 marca 2019 r.

Marzec - czas na zebrania!

Marzec to dla kół terenowych czas na Walne Zebrania Członków.

27 lutego 2019 r.

Głos rodzin w instytucjach europejskich - konferencja prasowa

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich zapraszają na konferencję prasową.

25 lutego 2019 r.

Stanowisko ZDR3+ w sprawie zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych rodzin wielodzietnych

Stanowisko Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Nr 2/2019 z dnia 24 lutego 2019 r. w sprawie zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych rodzin wielodzietnych.

22 lutego 2019 r.

Wniosek MAMA 4+ do pobrania

Aby otrzymywać emeryturę MAMA 4+ już od marca, wniosek o to świadczenie należy złożyć najpóźniej w dniu 1 marca 2019 r. Przygotowaliśmy dla Was propozycje wniosków, jakie należy pobrać i wypełnić w celu naliczenia emerytury od 1 marca 2019 r.

21 lutego 2019 r.

VII Zjazd Dużych Rodzin będzie w Lubartowie

Z ogromną radością i dumą pragniemy poinformować Członków i Przyjaciół Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, że w dniu 21 lutego 2019 r. prezes ZDR Trzy Plus Joanna Krupska podpisała porozumienie z Ewą Zybałą - Starostą Lubartowskim oraz Krzysztofem Paśnikiem - Burmistrzem Miasta Lubartów o organizacji Zjazdu Dużych Rodzin w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie.

16 stycznia 2019 r.

Stanowisko w sprawie "Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie".

Naszym zdaniem ustawa dotycząca niezwykle trudnego i skomplikowanego obszaru przemocy domowej wymaga uważnej analizy i zmian w kierunku lepszej ochrony ofiar przemocy oraz ich rodzin. Rodzina jest podstawowym dobrem, bez którego żaden człowiek nie może się rozwijać. W sytuacji występujących trudności czy dysfunkcji zarówno ofiara przemocy jak i jej rodzina wymaga profesjonalnego wsparcia.

3 stycznia 2019 r.

Linia 3plus - telefon dla wielodzietnych

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" uruchomił telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 732 988 451 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz.: 12.00 - 15.00. Można również pisać na: linia@3plus.pl. Porozmawiamy, doradzimy, pomożemy. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nie jesteś sam!

20 grudnia 2018 r.

Szczęśliwych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Aby każde nowe życie niosło nadzieję i otwierało nas na Miłość. Aby nasze życiowe wybory spotykały się życzliwym zrozumieniem i akceptacją bliskich nam osób. Życzymy wszystkim szczęśliwych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

20 listopada 2018 r.

List otwarty w sprawie opieki nad dziećmi do lat 3

Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące opieki nad dziećmi, które nie ukończyły 3 roku życia oraz działania podejmowane w tym zakresie przez Rząd są niewystarczające – alarmują eksperci. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego sygnatariusze zwracają uwagę na istotną rolę wczesnego rozwoju dziecka do lat 3 dla całego jego późniejszego życia. Postulują uwzględnienie potrzeb małego dziecka w kształtowaniu polityki rodzinnej dotyczącej różnych form opieki oraz podkreślają prawo rodziców do wolnego wyboru rodzaju opieki nad nim - w tym opieki własnej. Inicjatorem listu był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

10 października 2018 r.

Wspieramy rodziny! Zapraszamy na warsztaty i konsultacje

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus realizuje w roku 2018 cykl warsztatów, spotkań i seminariów dot. wsparcia rodzin i przeciwdziałaniu przestępczości na terenie województwa mazowieckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych zajęciach:

5 października 2018 r.

XII Spotkanie Oddziałów i Kół - Wolsztyn

W listopadzie organizujemy kolejne Spotkanie Oddziałów i Kół – tym razem w Wielkopolsce! Zapraszamy wszystkich członków ZDR3+, również tych, którzy jeszcze nie działają aktywnie, ale chcą się włączyć w prace naszego stowarzyszenia.

22 czerwca 2018 r.

Podziękowania dla Partnera Strategicznego VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin – PKN ORLEN S.A.

Kolejny Zjazd Dużych Rodzin za nami. Dziękujemy Partnerowi Strategicznemu VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie – spółce PKN ORLEN S.A. Dziękujemy także partnerom Zjazdu – grupie Eurocash S.A., Fundacji Enea i PWPW S.A., bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

15 czerwca 2018 r.

„Rodzina na fali” – czyli Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie 2018

W dniach 1-3 czerwca w Szczecinie odbył się VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem „Rodzina na fali”. Jak co roku był to czas wspólnego świętowania, radości, a także okazja do podjęcia ważnych tematów dotyczących rodzicielstwa. Szczególny charakter spotkania wynikał z obecności zagranicznych gości i odbywającej się w ramach Zjazdu IX Międzynarodowej Konferencji ELFAC. Organizatorami Zjazdu były Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, Miasto Szczecin oraz European Large Families Confederation. W sobotę, gościem specjalnym Zjazdu był premier Mateusz Morawiecki.

18 kwietnia 2018 r.

Nasza konferencja w Senacie „Kryzys trwałości małżeństwa - przyczyny i profilaktyka”.

Celem konferencji organizowanej wraz z Komisją Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej było przedstawienie przyczyn rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych, wskazanie metod wspierania małżeństwa w kryzysie oraz różnych form pracy terapeutycznej z małżeństwami i związkami nieformalnymi. Drugim istotnym celem była wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami pracującymi na rzecz trwałości małżeństwa i rodziny oraz pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Inicjatorem spotkania był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

12 kwietnia 2018 r.

XI Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR 3+ w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli struktur terenowych oraz osoby zainteresowane włączeniem się w aktywną działalność Związku na XI Spotkanie Oddziałów i Kół w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 21 kwietnia. W drugiej części spotkania odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków ZDR3+.

10 kwietnia 2018 r.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+

Zawiadomienie o Walnym Zebraniu Członków Rzeczywistych stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus

22 marca 2018 r.

Zmiany w Statucie ZDR3+

Związek nasz w szybkim tempie rozwija się i zmienia. Podejmujemy nowe, coraz większe wyzwania. Przybywa też odpowiedzialności za prowadzone projekty. Mamy nadzieję, że pozytywne skutki tego już są i będą w przyszłości odczuwalne przez wszystkie rodziny wielodzietne. Chcemy, aby nasz Związek był coraz większy i swym zasięgiem obejmował kolejne rejony naszego kraju. Chcemy też słyszeć potrzeby rodzin z całego kraju i czerpać z ich doświadczenia.

28 grudnia 2017 r.

Karta Dużej Rodziny 2018-2019

Z radością informujemy, że po raz drugi wygraliśmy konkurs na pozyskiwanie Partnerów dla programu Karta Dużej Rodziny, realizowanego przy współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tym razem umowa obejmuje dwa lata, zadanie trwać będzie do końca 2019 r. To dla nas duże wyzwanie i ogromna satysfakcja, że możemy budować i wzmacniać narzędzie, o którego wprowadzenie zabiegaliśmy od początku powstania naszego Związku.

6 grudnia 2017 r.

VI Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Szczecinie

6 grudnia 2017 r. podpisaliśmy oficjalne Porozumienie z władzami Szczecina w sprawie organizacji VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Spotkanie odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 r.

31 października 2017 r.

Narodowa Debata o Rodzinie - wystąpienie Prezes Joanny Krupskiej

Nasza Prezes Joanna Krupska wystąpiła na Narodowej Debacie o Rodzinie 27.09.2017. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poniżej prezentujemy zapis jej przemówienia.

19 października 2017 r.

Konferencja w Senacie: "Family today - changing values and structures"

Zapraszamy na konferencję "Family today - changing values and structures", która odbędzie się w Senacie RP 27.10 (w piątek) o godz. 10. (o godz 9 rejestracja w biurze przepustek) Szczególnie gorąco zapraszamy młodych, ponieważ to do nich skierowany jest program konferencji.

1 października 2017 r.

Międzypokoleniowa Rodzina

Warsztaty kulinarne, konsultacje z dietetykiem, warsztaty psychoedukacyjne - te i inne działania skierowane do rodziców i dzieci zrealizowaliśmy w ramach projektu Międzypokoleniowa Rodzina. Projekt zrealizowało Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus - Rawa Mazowiecka Gmina. Zapraszamy do podsumowania.

25 września 2017 r.

14 X - SOK w Czarnym Dunajcu

X Spotkanie Oddziałów i Kół w Czarnym Dunajcu sobota, 14 października 2017 r. „Duże rodziny siłą!” – pod takim hasłem odbyło się SOK ZDR3+ w Czarnym Dunajcu. Wzięło w nim udział ponad 80 osób, które reprezentowały 22 koła. Najdalszą drogę pokonali członkowie z Gdyni i Gdańska. Koło w Czarnym Dunajcu zgotowało wspaniałe przyjęcie. Podhalańskie rytmy i smaki wspomagały nas w dyskusjach. Wysoką rangę zjazdu podkreśliła obecność gości VIP: Pani Anny Paluch Poseł RP, Pana Krzysztofa Fabera Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz przedstawicieli okolicznych gmin i Dyrektorów podhalańskich Oddziałów Banku PKO PB. Dużą korzyścią spotkania była szczerość w wymianie poglądów; konkretna wiedza, którą zyskaliśmy i garść nowych pomysłów na działania kół i oddziałów. Dzięki Oddziałowi Małopolskiemu i Kołu Czarny Dunajec mamy nową perspektywę i radość zaangażowania na rzecz dużych rodzin, bo „Duże rodziny siłą!”. Nie tylko na Podhalu!

6 września 2017 r.

European Youth Workshop and Conference

W pażdzierniku ZDR 3+ wraz z Europejską Konfederacją Związków Dużych Rodzin - ELFAC oraz Konfederacją Związków Rodzinnych Zagłębia Karpackiego z Węgier organizuje czterodniowe spotkanie młodych z całej Europy. Wydarzenie jest poświęcone dyskusji i wymianom doświadczeń związanych z przyszłością Rodziny w Europie. W programie międzynarodowa konferencja w Senacie RP oraz warsztaty w grupach. Zapraszamy młodzież w wieku 20-30 lat mówiącą po angielsku. Aplikacje przyjmujemy do 10 września. Wybrane w konkursie osoby będą miały zapewnione noclegi oraz wyżywienie przez cały czas trwania spotkania.

24 sierpnia 2017 r.

PKO Bank Polski został Partnerem Aplikacji Karta Dużej Rodziny

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" podpisał w sierpniu 2017 r. umowę sponsorską z Bankiem PKO Bank Polski.

16 czerwca 2017 r.

Zjazd Dużych Rodzin w Nysie

W dniach 16-18 czerwca w Nysie odbędzie się V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin :)

15 czerwca 2017 r.

Walne Zebranie ZDR "Trzy Plus"

30 czerwca 2017, w piątek, o godz.15.00 w Warszawie, ul Żytnia 13/13 odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Serdecznie zapraszamy!

19 kwietnia 2017 r.

Spotkanie u Pierwszej Damy

Dzisiaj gościła nas Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda :) Miałyśmy okazję do opowiedzenia o Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", naszej historii i misji. Rozmawiałyśmy o Karcie Dużej Rodziny i podejmowanych przez nas inicjatywach na rzecz promowania życia rodzinnego. Ze strony naszego stowarzyszenia w spotkaniu wzięły udział Prezes Joanna Krupska, Antonina Jękot i Joanna Jończyk.

22 marca 2017 r.

IX Spotkanie Kół i Oddziałów w Spale

Zapraszamy na IX Spotkanie Kół i Oddziałów w Spale w sobotę, 8 kwietnia.

27 stycznia 2017 r.

Ogłoszenie o pracy

Poszukujemy dwóch osób na stanowiska Asystentów w biurze projektu KDR.

24 stycznia 2017 r.

ZDR 3+ wygrał konkurs na akwizycję Karty Dużej Rodziny w 2017 r.

Wygrana w konkursie na akwizycję Karty Dużej Rodziny to dla nas wielka radość i spełnienie marzenia. Inicjowaliśmy ją w samorządach od 2007 i przez kilka lat pracowaliśmy nad rozwojem tego mechanizmu.

5 grudnia 2016 r.

ZDR 3+ podpisał porozumienie o współpracy z Eurocash S.A.

Związek Dużych Rodzin 3+, największa w Polsce organizacja skupiająca rodziny wielodzietne oraz notowany na warszawskiej giełdzie Eurocash S.A. podpisały porozumienie o długoletniej współpracy.

9 listopada 2016 r.

Gniezno - spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin

9 listopada 2016 r. Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz był gospodarzem forum samorządowego, którego tematem była: Polityka rodzinna z perspektywy polityki państwa oraz samorządów terytorialnych. Gośćmi spotkania byli Bartosz Marczuk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej oraz Joanna Krupska – Prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

29 września 2016 r.

Zjazd Kół ZDR3+w Nysie

W sobotę, 5 listopada 2016 r. odbędzie się jesienny Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+.

11 lipca 2016 r.

Ogłoszenie o pracę na stanowisku Asystenta Zarządu ZDR3+

Zarząd Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” ogłasza konkurs na stanowisko pracownika administracyjno-biurowego w Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

7 lipca 2016 r.

Konferencja i spotkanie dużych rodzin w Rydze 11-14.08.2016

ELFAC przygotowuje VIII Międzynarodową Konferencję i spotkanie rodzin wielodzietnych z Europy. W tym roku impreza odbędzie się w Rydze na Łotwie, w dniach 11-14 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

21 czerwca 2016 r.

IV Zjazd Dużych Rodzin w Gnieźnie!

W Gnieźnie przez trzy dni trwało wielkie święto dużych rodzin. Przyjechali wielodzietni z całej Polski, aby się poznać, wspólnie bawić. zwiedzać, uczyć i inspirować. Organizatorami spotkania byli Miasto Gniezno i Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

28 maja 2016 r.

Wielodzietni w Polsce - Raport 2016

Raport "Wielodzietni w Polsce" przygotowany w tym roku przez IPSOS na zlecenie Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest wszechstronnym badaniem dotąd nie opisanego zjawiska wielodzietności w Polsce.

16 maja 2016 r.

Wynik wyborów WZCR

Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR3+ w dniu 15 maja 2016 r. wybrało władze stowarzyszenia na trzyletnią kadencję 2016-2019.

9 maja 2016 r.

Projekt zmian w Statucie ZDR3+

W niedzielę, 15 maja 2016 r. odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+, podczas którego będą głosowane następujące zmiany w Statucie:

20 kwietnia 2016 r.

Wiosenny Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+

15 maja od godz. 10.00 zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+. Ważnym punktem spotkania będzie Walne Zebranie Członków Rzeczywistych naszego stowarzyszenia. Tego dnia grodziskie Koło ZDR3+ inauguruje Tydzień Rodziny i uczestnicy Zjazdu są zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych z tej okazji.

20 kwietnia 2016 r.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR 3+

W niedzielę, 15 maja 2016 r. zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się w trakcie Zjazdu Kół i Oddziałów. Data spotkanie jest nieprzypadkowa - tego dnia Koło ZDR3+ w Grodzisku Mazowieckim inauguruje Tydzień Rodziny.

1 kwietnia 2016 r.

Prace nad Zjazdem Dużych Rodzin

Trwają prace nad IV Ogólnopolskim Zjazdem Dużych Rodzin w Gnieźnie. Mamy już komplet uczestników, ale można jeszce zapisać się na listę rezerwową. Zapraszamy: zjazd.3plus.pl

20 stycznia 2016 r.

Stanowisko ZDR "Trzy Plus" w sprawie programu Rodzina 500+

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z zadowoleniem przyjmuje projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zakładający wprowadzenie wsparcia rodzin kwotą 500 zł na dziecko. Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw formułowanemu przez Związek postulatowi budowy takiej polityki rodzinnej, która będzie zwiększała samodzielność finansową, a przez to podmiotowość polskich rodzin. Jest również wyrazem dostrzeżenia i docenienia wartości pracy wychowawczej, jaką wykonują rodzice, a zwłaszcza matki, opiekujące się dziećmi.

1 stycznia 2016 r.

Zmiana adresu

Ul. Solec 81b/73a, 00-382 Warszawa. To nasz nowy adres - od 1 stycznia tu prosimy kierować listy. Mail biuro@3plus.pl oraz telefon 533 473 pozostają bez zmian.

22 grudnia 2015 r.

Trwają konsultacje dotyczące programu Rodzina 500+

Trwają konsultacje dotyczące programu Rodzina 500+. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" w swym oficjalnym stanowisku będzie zabiegał m.in. o oddzielenie świadczeń dla drugiego i kolejnych dzieci od systemu pomocy socjalnej. Dyskusyjne jest ograniczenie świadczeń do wieku 18 lat bez względu na to, czy dziecko uczy się nadal pozostając na utrzymaniu rodziców. Bardzo istotną sprawą jest zmiana definicji pierwszego dziecka – według projektu "pierwszym dzieckiem" w rodzinie jest najstarsze z tych, które jeszcze nie ukończyły 18. roku życia. Pełne stanowisko ZDR3+ zostanie wkrótce opublikowane wraz z rekomendacjami naszego Zespołu Ekspertów.

2 grudnia 2015 r.

Spotkanie u ministra Wojciecha Kolarskiego

Zostaliśmy zaproszeni do Kancelarii Prezydenta na spotkanie z ministrem Kolarskim, podczas którego omawiany był raport Instytutu Ordo Iuris "Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska?". ZDR3+ jest partnerem instytucjonalnym tej publikacji.

14 listopada 2015 r.

Jesienny Zjazd Kół ZDR3+ we Wrocławiu

14 listopada we Wrocławiu odbył się kolejny Zjazd Kół ZDR3+. Na spotkanie przyjechało ponad 70 osób z całej Polski.

2 października 2015 r.

Spotkanie z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP

W poniedziałek odbylo się spotkanie przedstawicieli ZDR3+ z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP.

30 września 2015 r.

Forum Samorządowe na Rzecz Dużych Rodzin

1 października w Łowiczu odbędzie się kolejne spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin.

27 września 2015 r.

Zjazd Kół i Oddziałów ZDR 3+

Uwaga - zmiana! Najbliższy Zjazd Kół odbędzie się we Wrocławiu 14 listopada. Zapraszamy!

18 września 2015 r.

Fundusz pomocowy Rodziny Razem

Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny, której odebrano ósemkę dzieci z powodu ich trudnej sytuacji materialnej. To nie pierwszy przypadek, gdy nasze państwo zamiast pomóc, to brutalnie narusza podstawowe prawa rodziców i ich dzieci.

2 września 2015 r.

Zmiany w Ustawie o KDR - zniżki za wywóz śmieci

W Sejmie trwają prace nad zgłoszoną poprawką do Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, która ma umożliwić samorządom udzielanie zniżek dużym rodzinom na wywóz nieczystości.

22 czerwca 2015 r.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

W Łowiczu przez trzy dni trwał III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

2 maja 2015 r.

Zjazd Kół i Oddziałów ZDR 3+

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Kół i Oddziałów ZDR 3+ na wiosenny Zjazd Kół, który odbędzie się 16 maja w Cielądzu.

30 kwietnia 2015 r.

Walne Zebranie Członków ZDR "Trzy Plus"

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zwołuje Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”

11 marca 2015 r.

MdM - zmiany korzystne, ale niewystarczające

Rząd przyjął korzystne dla rodzin z dziećmi zmiany w programie dopłat Mieszkanie dla Młodych. Dla rodzin 3+ nie będzie obowiązywał warunek nieposiadania innego mieszkania, nie będzie również limitu wieku dla rodziców (obecnie jest do 35 r.ż). Zwiększono również kwotę dofinansowania z 15% do 30% oraz powiększono dofinansowywany metraż (z 50 m2 do 65 m2). Kolejne ułatwienie zakłada, że do umowy kredytu z kredytobiorcą będzie mogła przystąpić dowolna osoba.

12 lutego 2015 r.

Badania postaw i przekonań Polaków dot. posiadania dzieci i polityki prorodzinnej

12 lutego zaprezentowano ciekawy i treściwy raport dotyczący dzietności i polityki rodzinnej w Polsce.

4 lutego 2015 r.

Bon opiekuńczo-wychowawczy

Oto nasz kolejny postulat na rzecz polityki rodzinnej: bon opiekuńczy dla dwu i trzylatków.

15 stycznia 2015 r.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Łowiczu, w dniach od 19 do 21 czerwca.

24 listopada 2014 r.

Prezydent podpisał ustawę podwyższającą ulgi na dzieci!

Ustawa jest fragmentem nowoczesnej polityki rodzinnej - powiedział Prezydent Bronisław Komorowski podpisując ustawę.

20 października 2014 r.

Kongres "Karta Dużej Rodziny"

20 X w Krakowie odbył się pierwszy Kongres "Karta Dużej Rodziny".

19 października 2014 r.

Zjazd Kół ZDR3+ w Warszawie

W Warszawie odbył się jesienny Zjazd Kół ZDR 3+

30 września 2014 r.

Rząd zatwierdził większe ulgi na dzieci w PIT!

Będą większe ulgi na dzieci! I co najważniejsze - można je będzie odliczać również od zapłaconych składek ZUS. Rząd przyjął nasze rozwiązanie, dzięki temu więcej rodzin będzie mogło skorzystać z przysługujących im odliczeń.

29 września 2014 r.

Będą ustawowe zniżki na Kartę Dużych Rodzin!

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny działająca od czerwca na mocy rozporządzenia, doczekała się własnej Ustawy. To bardzo ważny krok, o który od początku zabiegaliśmy. Teraz, zniżki adresowane do dużych rodzin faktycznie będą elementem polityki rodzinnej i uniezależnią się od obszaru pomocy społecznej.

28 sierpnia 2014 r.

Premier zapowiada większe ulgi na 3 i kolejne dzieci

Rząd zaproponuje zwiększenie ulg podatkowych na trzecie i kolejne dzieci o 20 proc. - zapowiedział w Sejmie premier Donald Tusk. Według jego wyliczeń rodzina z trójką dzieci, którą utrzymuje ojciec zarabiający 1,7 tys. zł otrzyma 4,2 tys. zł zwrotu.

30 czerwca 2014 r.

Walne Zebranie Członków ZDR3+

W niedzielę odbyło się w Grodzisku Mazowieckim Walne Zgromadzenie Członków ZDR 3+

29 czerwca 2014 r.

Zmiany w Statucie ZDR 3+

Następujące zmiany zostały przegłosowane większością podczas Walnego Zgromadzenia Członków ZDR "Trzy Plus", które odbyło się 29.06.2014 r w Grodzisku Mazowieckim.

23 czerwca 2014 r.

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie

Trzy dni zabawy, dyskusji, warsztatów, zwiedzania i wspólnego świętowania. Ponad 150 rodzin wielodzietnych z całej Polski przyjechało do Lublina na II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

7 czerwca 2014 r.

Walne Zebranie Członków ZDR3+

Zapraszamy członków ZDR3+ na Walne Zebranie Członków w dniu 29 czerwca 2014 roku o godz. 16.00 przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim,

27 maja 2014 r.

Jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny!

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wystartowała 16 czerwca.

22 maja 2014 r.

Joanna Krupska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował Joannę Krupską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" została odznaczona za wybitne zasługi w działalności na rzecz rodzin wielodzietnych.

15 maja 2014 r.

Konferencja w Brukseli

W czwartek 15 maja 2014 r. w Brukseli odbyła się konferencja z okazji 20 rocznicy Międzynarodowego Dnia Rodziny.

12 marca 2014 r.

Debata o rodzinie w NIK

ZDR3+ wziął udział w panelu eksperckim zorganizowanym przez NIK.

9 kwietnia 2014 r.

Nowi eksperci

Do Zespołu Ekspertów ZDR3+ dołączyli pan Marek Kośny oraz pan Rafał Antczak.

26 marca 2014 r.

Seminarium podatkowe

W MPiPS odbyło się współorganizowane przez ZDR3+ seminarium podatkowe.

1 marca 2014 r.

ZDR "Trzy Plus" wydał opinię w sprawie głosowania rodzinnego

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” stoi na stanowisku, że pomysł tzw. głosowania rodzinnego zasługuje na poparcie.

21 listopada 2013 r.

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin Lublin 20-22 czerwca 2013

Z wielką radością informujemy, że II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w tym roku w Lublinie. Zapraszamy od piątku rano, 20 czerwca, aż do obiadu w niedzielę. W programie będzie mnóstwo atrakcji zarówno dla dizeci, jak i dla rodziców.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter