Wspieramy rodziców - filmy edukacyjne


18 stycznia 2022 r.

Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo? Kiedy powinno zacząć mówić? Co zrobić, jeśli się poparzyło? Czy mogę urodzić dziecko w domu? Dlaczego ono mnie nie słucha? W jaki sposób uczyć dziecko samodzielności? W głowie młodych rodziców pojawia się mnóstwo pytań. Nie zawsze potrafią sobie na nie odpowiedzieć. Chcemy im pomóc. Nasi eksperci - fizjoterapeuta, położna, logopeda, pedagog i ratownik medyczny - poza wiedzą specjalistyczną, mają także tę związaną z wychowywaniem dzieci w dużych rodzinach. I chętnie się nią dzielą!

Zachęcamy do obejrzenia i dzielenia się krótkimi materiałami eksperckimi, które w pigułce poruszają podstawowe problemy z jakimi mogą się zetknąć rodzice. Cykl filmów edukacyjno-instruktażowych "Wspieramy Rodziców" został zrealizowany z programu "Dumni z Rodziny" w ramach konkursu "Po Pierwsze Rodzina!" na rok 2021.

 

1. Mamo, nie bój się!
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest Iwona Kaczorowska, położna w Szpitalu św. Zofii w Warszawie. Położna wyjaśnia jak się przygotować do porodu, kto może nam towarzyszyć, gdzie możemy urodzić dziecko i jak mama oczekująca na narodziny powinna o siebie zadbać. Mamo, nie bój się!

 

2. Prawidłowy rozwój fizyczny niemowlaka
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest fizjoterapeuta Agnieszka Gregorczyk, która w kilku zdaniach wyjaśnia na co młody rodzic powinien zwrócić uwagę aby rozwój fizyczny niemowlęcia przebiegał prawidłowo.

 

3. Kiedy warto pójść do logopedy?
Czy moje dzecko mówi poprawnie? Kiedy mogą pojawić się pierwsze problemy? Co warto obserwować u dzieci? Posłuchajcie naszego eksperta Beaty Radziszewskiej-Sławińskiej.

 

4. Budowanie samodzielności dziecka
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest pedagog Katarzyna Malinowska - "Rodzina na warsztat", która wyjaśnia na czym polega budowanie samodzielności dziecka. Propozycja oparta jest na czterech etapach...

 

5. Na ratunek: 112
Ekspertem Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest ratownik medyczny Jacek Grybalow właściciel Grupy Ratowniczo-Medycznej Medicus. Nasz ekspert opowiada o tym, jak zachować siew. nagłych i trudnych sytuacjach: co zrobić w przypadku oparzeń, ciał obcych w oku, wtórnego utonięcia, a także o tym jakie rośliny mogą być w domu niebezpieczne dla dzieci. Czasem sami możemy ograniczyć niebezpieczeństwa, a telefon alarmowy 112 wybierajmy wtedy gdy ratunek jest naprawdę konieczny.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter