Zaproszenie na XV Spotkanie Oddziałów i Kół ONLINE


3 czerwca 2020 r.

Drodzy członkowie Związku, z uwagi na sytuację, która ogranicza możliwość zorganizowania Spotkania Kół i Oddziałów w dotychczasowej formule, mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w warsztatach i spotkaniach online. Mamy nadzieję, że w przygotowanej ofercie każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Zapisy na warsztaty i spotkania:

1. Zarządzanie sobą w czasie

Warsztaty są dedykowane osobom, które chcą działać społecznie i potrzebują wygenerować dodatkowy „czas” w taki sposób, aby pogodzić obowiązki domowe z zawodowymi.

Prowadząca:

Magdalena Zalewska - mama 5 dzieci, trener, szkoleniowiec, przedsiębiorca, działacz społeczny, Rzecznik Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, redaktor w Polskim Radio – Radio dla Ciebie.

 

Termin warsztatu: 30 czerwca (wtorek) godzina 20.30
Zapisy na warsztaty (limit 15 osób): osiągnięto już limit grupy, zapisy zostały zamknięte.

2. Co to znaczy być głową rodziny w XXI wieku? [warsztat dla ojców]

Czy w rodzinie XXI wieku mężczyzna ma jeszcze do odegrania jakąś szczególną rolę? Czy może uważać się za głowę rodziny? A jeśli tak to, na czym dziś polega ta rola? W czasie warsztatów staniesz oko w oko z oczekiwaniami jakie twojemu ojcostwu stawia: świat, żona i tym sam. Dzięki nim określisz co dla ciebie znaczy bycie głową rodziny i przez jakie działania chcesz tę rolę realizować.

Prowadzenie:

Mikołaj Foks - certyfikowany coach metody CoachWise, trener, a także szczęśliwy mąż i ojciec wielodzietny 4 dzieci, założyciel Mikroszkoły Włochy, a także dziennikarz radiowy, współpracuje z portalem Aleteia. Ma doświadczenie pracy w budżetówce, biznesie, a także w ngo.

 

Termin warsztatu: 2 lipca (czwartek) godzina 20.30
Zapisy na warsztaty (limit 15 osób): osiągnięto już limit grupy, zapisy zostały zamknięte.

3. MAMA idzie do pracy! [cykl 4 warsztatów dla mam]

Planujecie wrócić do pracy? A może chcecie rozpocząć swoją drogę na rynku pracy zawodowej?
W ramach cyklu będzie okazja:

 • przyjrzeć się Waszemu doświadczeniu, rozwinąć kwestie kompetencji zawodowych oraz zastanowić się, jak przygotować siebie, a także swoją dużą rodzinę na kolejny krok w życiu zawodowym;
 • podpowiemy, jak stworzyć odpowiednie CV oraz list motywacyjny;
 • dowiecie się, na co zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
 • zapoznacie się z meandrami procesu zakładania własnej działalności.

Cykl dedykujemy Wam - Mamom z dużych rodzin Związku Dużych Rodzin “Trzy Plus”

W ramach cyklu odbędą się cztery szkolenia:
1. Mama idzie do pracy. Czy ja jeszcze coś potrafię?
2. Jestem gotowa. Od czego zacząć?
3. Ratunku! Idę na rozmowę kwalifikacyjną!
4. A może własny biznes?

Prowadzące:

Judyta Kruk - absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, politolog doświadczony w pracy z rodzinami, głównie w organizacjach pozarządowych, rzecznik Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus", koordynatorka projektu Certyfikacja Strategii Polityki Prorodzinnej ZDR 3 Plus, ekspert telefonu zaufania Linia 3 Plus, mediatorka, prowadząca grupy wsparcia dla mam karmiących, współautorka inicjatywy Tu Mamy! prowadzącej działalność na rzecz wsparcia kobiet i ich rodzin, żona, matka 6 dzieci.


Agnieszka
Korpowska - animator kultury, filolog polski, społecznik. Od lat animuje lokalne środowisko, angażując się w działania na rzecz rodzin z dziećmi. Współzałożycielka Koła ZDR 3+ na warszawskim Targówku. Na co dzień zajmuje się administracją i realizacją projektów w ZDR 3+. Prywatnie żona i mama pięciorga dzieci.

 

Lilianna Sicińska - pasjonatka dziennikarstwa, komunikacji społecznej i języka(ów). Pracowała w mediach (prasa, radio, TVP Wrocław), na uczelni (warsztaty), współpracuje z wydawnictwami (korekta i redakcja tekstów). Od zawsze związana z organizacjami społecznymi - jako wolontariuszka, współzałożycielka, koordynatorka. W pracy społecznej fascynuje ją misja (zmienianie świata na lepsze) i niezależność (robimy swoje!). Każda jej praca musi spełniać warunek: nie przeszkadzać w byciu mamą (czwórki dzieci)!

Marta Staszewska - Coach Kariery, od ponad dwudziestu lat związana z rynkiem rekrutacyjnym. Skonsultowała ponad 1000 osób szukających pracy, wspierając je w świadomym budowaniu osobistej marki. Prowadzi zarówno szkolenia jak i sesje indywidualne dotyczące efektywnych metod docierania do ofert pracy i wygrywania rozmów rekrutacyjnych. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami zdobytymi w firmach doradztwa personalnego i w strukturach działu HR dużej firmy telekomunikacyjnej. Członek ZDR 3+ Koła Targówek. Prywatnie jest żoną i mamą trzech synów.

Elżbieta Woźniak Łojczuk - wielomatka, magister filologii polskiej oraz dziennikarstwa i
komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Kreatorka nowych marek. Start-upowe inspiracje czerpie z wnikliwej obserwacji codzienności macierzyńskiej. Słucha, analizuje, wymyśla i opisuje. Jej mottem życiowym są słowa JP II: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".


Justyna Wolska -
księgowa z wykształcenia i zamiłowania. 20-letnie doświadczenie w księgowości pozwala jej patrzeć na finanse z szerokiej perspektywy. Przez lata pracowała jako księgowa na etacie, a od 3 miesięcy dodatkowo prowadzi również własną firmę - Heksagon Podatkowy.

 

Terminy warsztatów (wymagana jest obecność na wszystkich):
8 czerwca (poniedziałek) godzina 18.00
15 czerwca (poniedziałek) godzina 18.00
22 czerwca (poniedziałek) godzina 18.00
29 czerwca (poniedziałek) godzina 18.00

Zapisy na warsztaty (limit 10 osób): osiągnięto już limit grupy, zapisy zostały zamknięte.

4. ABC Poprawnej komunikacji

Celem warsztatu jest nabycie umiejętności komunikacyjnych przydatnych w rodzinie w zakresie
• słuchania – czyli ćwiczymy słuch absolutny w relacjach interpersonalnych
• komunikacji niewerbalnej – czyli mówią nie tylko usta
• wyrażania
a) krytyki – czyli jak zmobilizować do zmiany zachowania
b) pochwały – czyli jak skutecznie zachęcić do rozwoju
• rozwiązywania sytuacji konfliktowych – czyli szansa na rozwój
• asertywnej odmowy – czyli być w zgodzie ze sobą.

Prowadzenie:


Joanna Krupska
- psycholog. Współzałożycielka Związku Dużych Rodzin, od początku pełni funkcję Prezesa Zarządu. Z Januszem Krupskim (zmarłym w 2010 r.) mają pięciu synów i dwie córki.

 

Termin warsztatu: 18 czerwca (czwartek) godzina 20.30
Zapisy na warsztaty (limit 15 osób): osiągnięto już limit grupy, zapisy zostały zamknięte.

5. O wypaleniu macierzyńskim – jak nie stracić z oczu samej siebie? [warsztat dla mam]

Wypalenie jest stanem, w którym mama rozdała więcej zasobów fizycznych, emocjonalnych, psychicznych, niż w sobie zgromadziła. To uwaga, troska, bycie dla innych, dyspozycyjność, cierpliwość, uwaga, empatia i wiele podobnych darów, którymi obdarza innych – a na które trzeba mieć przecież siły! Na webinarze dowiesz się, czym objawia się wypalenia w roli mamy, ale przede wszystkim jakie są sposoby zapobiegania lub wychodzenia ze stanu poczucia bycia wyczerpaną. Webinar ma na celu przede wszystkim zobaczenie siebie, swoich potrzeb, przekonań o sobie i swoim macierzyństwie, a także okrycie swoich zasobów i możliwości.

Dla kogo jest webinar:
-Jesteś Mamą, która całą siebie oddaje rodzinie,
- Łączenie wielu ról życiowych Cię wyczerpuje,
-Czujesz wyczerpanie fizyczne i emocjonalne, m.in. większy niż zazwyczaj brak cierpliwości, bardzo duże zmęczenie i a czasem strach na myśl o kolejnych wyzwaniach macierzyńskich.

Przyjdź na webinar, zobacz siebie i poszukaj tego, co Ci służy, o co warto, abyś się zatroszczyła i zadbała w Tobie i dla Ciebie, a tym samym też dla rodziny. Znajdź swoją drogę wprowadzania zmian dobrych dla Ciebie.

 
Prowadzenie:
Magda Stępień. Jestem konsultantem kryzysowym, life coachem i doulą. Towarzyszę kobietom na ich obecnej drodze macierzyńskiej, szczególnie gdy jest pełna zakrętów, wzniesień, dołków, nierówności. Wspieram matki w przejściu przez często niełatwy etap rodzicielstwa. Co więcej pomagam mamom w odkryciu siebie, swojej tożsamości, w dokonywaniu wyboru życiowych wyzwań i nadaniu sensu własnym doświadczeniom. Wspieram w stawaniu się „bardziej sobą”. Od dwóch lat współprowadzę grupę wsparcia dla mam wielodzietnych pod nazwą MultiMamy! Prywatnie żona i mama 6 cudownych dzieci.
 

Termin warsztatu: 25 czerwca (czwartek) godzina 20.30
Zapisy na webinar (limit 15 osób): osiągnięto już limit grupy, zapisy zostały zamknięte.

6.Facebookowe ABC, czyli poradnik dla początkujących

Program szkolenia obejmie wprowadzenie do FB, czyli następujące zagadnienia:
- po co nam fanpage dla koła?
- jak założyć fanpage dla koła - praktyczne wskazówki i założenie FP
- jak uzupełnić podstawowe informacje dotyczące koła
- co komunikować na fanpage'u?
- tworzenie postów - rodzaje postów i techniczne możliwości (podstawy)
- dobre praktyki

Prowadzenie:
Elżbieta Woźniak Łojczuk - wielomatka, magister filologii polskiej oraz dziennikarstwa i
komunikacji społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. PRowiec, copywriter. Słucha, analizuje, wymyśla i opisuje. Jej mottem życiowym są słowa JP II: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali". Prowadzi fanpage Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.
 

Termin warsztatu: 9 czerwca (wtorek) godzina 20.30
Zapisy na warsztaty (limit 15 osób): https://forms.gle/kX4QbXM2u8F1vxW76

7. Facebook dla wtajemniczonych - poziom średniozaawansowany

Program szkolenia dostosowany jest do osób prowadzących fanpage'a Koła, ma na celu uporządkowane wiedzy, czyli następujące zagadnienia:
- zasady komunikacji na fanpage'u koła - czyli co i jak komunikować
- jak zwiększyć zaangażowanie i zasięgi?
- triki jak "przechytrzyć" Facebooka
- analiza wybranych fanpage Kół (przykłady i podpowiedzi co można usprawnić)
- ćwiczenie praktyczne
- dobre praktyki

Prowadzenie:

Joanna Świerkula
- dziennikarz i PR-owiec, właściciel agencji marketingowej Ganbaro, od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Doświadczenie zdobywała przy licznych projektach związanych zarówno ze światem biznesu, jak i z NGOs. Prywatnie pochodzi z wielodzietnej rodziny. Prowadzi FB Karty Dużej Rodziny.

 

Termin warsztatu: 16 czerwca (wtorek) godzina 21.00
Zapisy na warsztaty (limit 15 osób): https://forms.gle/hqE19ECVKYypLoVU8

8. Jak skutecznie aplikować po środki finansowe

W trakcie webinaru zostaną przedstawione dobre praktyki związane ze składaniem wniosków o dotacje na działalność organizacji pozarządowych.

Prowadzenie:
Patryk Kuś - mgr inż. zarządzania, doktorant kulturoznawstwa na UMCS, animator kultury, edukator, trener. Absolwent APT Gardzienice, Szkoły Trenerów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i Lubelskiej Szkoły Fundraisingu. Stypendysta Ministra Kultury z zakresu animacji i edukacji kulturalnej 2015. Pomysłodawca L`ART Festiwal. Realizuje projekty społeczno - kulturalne angażujące do uczestnictwa w kulturze mieszkańców małych miejscowości. Prezes Fundacji My Evergreen. Autor cyklu filmowego "Kącik kultury" opowiadającego o animatorach kultury.

Termin warsztatu: 1 lipca (środa) godzina 20.30
Zapisy (limit 15 osób): osiągnięto już limit grupy, zapisy zostały zamknięte.

Spotkania z ekspertami - live

1. Mężczyzna i ojciec kontra wirus i kwarantanna czyli przyspieszony kurs dojrzewania (cykl 3 spotkań live)

Zagadnienia:
- jak sytuacja kryzysowa poszerza nasze pole samoświadomości
- jak diagnozować własne uczucia i wyrażać je w dojrzały sposób
- jak skutecznie udzielać wsparcia tym, za których jesteśmy odpowiedzialni

Tematy, które zostaną poruszone:
- prawidłowości rozwoju mężczyzny, ze szczególnym uwzględnieniem roli kryzysu (na przykładzie kwarantanny 2020);
- dynamika i "logika" procesów emocjonalnych w człowieku, jak wyrażać emocje w sposób bezpieczny, asertywny i twórczy dla relacji,
- męska depresja- wstępna autodiagnoza
- relacje rodzinne od strony mężczyzny
- udzielanie wsparcia dzieciom
- "terra incognita" czyli czego oczekuje żona

Prowadzenie:

Michał Borkowski
- człowiek, mąż, ojciec. Zawodowo psycholog pracujący z dziećmi i ich rodzicami. Autor bloga bycojcem.pl oraz książek "Jesteś Zwycięzcą. Z pasją o ojcostwie i innych męskich sprawach" oraz "Cała naprzód. Rozwój osobisty, zacznij tu, gdzie jesteś". Założyciel społeczności nauczycielesawazni.pl Miłośnik jazdy rowerem.

Spotkania z ekspertem będą odbywać się na profilu Facebook Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
8 czerwca (poniedziałek) o godzinie 21.00
15 czerwca (poniedziałek) o godzinie 21.00
22 czerwca (poniedziałek) o godzinie 21.00

2. Jak rodzice mogą wpierać relacje między rodzeństwem.

Esencjonalny warsztat dla rodziców mający na celu omówienie aspektów życia rodzinnego, które wpływają na relacje między rodzeństwem, jak kolejność narodzin, okres życia rodziny oraz relacje między rodzicami mogą modelować jakość więzi między dziećmi. W drugiej cześć warsztatu będzie czas na przyjrzenie się sposobom, które rodzice mogą stosować w dziecięcych nieporozumieniach. Celem warsztatu jest przyjrzenie się swojej rodzinie z nowej perspektywy oraz zapoznanie się z narzędziami, które pomogą w podejmowaniu decyzji: jak czy i kiedy podejmować interwencję w konfliktach między dziećmi.

Prowadzenie:Aleksandra Januszewicz
- ekspert Linii 3Plus, psychoterapeuta, socjolog rodziny, Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców.

 

Spotkanie z ekspertem odbywać się będzie na profilu Facebook Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
24 czerwca (środa) o godzinie 21.00

3. Spotkanie "Tożsamość mężczyzny i kobiety, a edukacja domowa"

Tematy, które zostaną poruszone:
 • dzieci przez 24h/dobę w domu
 • rola ojca i matki w edukacji domowej
 • praktyka edukacji domowej w dużej rodzinie
 • szanse i zagrożenia tego rozwiązania

Prowadzenie:


Grzegorz i Anna Powideł
- szczęśliwe małżeństwo, obdarzone 9 dzieci (dwoje w Niebie), założyciele fundacji Filome - wzmacniającej rozwój w rodzinach, terapeuci. Organizatorzy rekolekcji "Poród może być piękny". Prowadzą szkołę Nazaret dla rodzin w Edukacji Domowej. Pasjonaci życia.

Spotkanie z ekspertami odbywać się będzie na profilu Facebook Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
19 czerwca (piątek) o godzinie 21.00

4. Spotkanie "Być kochanym, a otwartość na życie"

Tematy, które zostaną poruszone:
 • kobiece uwarunkowania w dziedzinie przekazywania życia
 • męskie uwarunkowania w dziedzinie przekazywanie życia
 • lęki i traumy
 • wolność małżeństwa

Prowadzenie:


Grzegorz i Anna Powideł
- szczęśliwe małżeństwo, obdarzone 9 dzieci (dwoje w Niebie), założyciele fundacji Filome - wzmacniającej rozwój w rodzinach, terapeuci. Organizatorzy rekolekcji "Poród może być piękny". Prowadzą szkołę Nazaret dla rodzin w Edukacji Domowej. Pasjonaci życia.

Spotkanie z ekspertami odbywać się będzie na profilu Facebook Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
26 czerwca (piątek) o godzinie 21.00

5. Czy Internet to samo zło?

Czy Internet to samo zło? Jak wprowadzić dziecko w pozytywne obszary Internetu? Jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach płynących z używania sieci i mediów społecznościowych?Jak sprawować mądrze rodzicielską kontrolę w internecie? Jak aplikacje mogą pomóc mojemu dziecku w nauce?

Prowadzenie:

 

Jakub Panek - psycholog, trener i terapeuta w trakcie szkolenia oraz ekspert Linii 3 Plus.

 

Spotkanie z ekspertem odbywać się będzie na profilu Facebook Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
17 czerwca (środa) o godzinie 21.00

6. 4 kroki do współpracy, czyli jak budować atmosferę, w której dziecko jest gotowe słuchać i współpracować

Jeżeli trudno Ci zachęcić dzieci do współpracy, masz wrażenie, że tylko krzykiem lub zakazami możesz je nakłonić do wykonywania codziennych obowiązków. Twój dom jest jak pole walki, przez co atmosfera jest wiecznie napięta - to spotkanie jest dla Ciebie. Pokażę Ci jak zachęcać dzieci do tego by nas wysłuchały, były gotowe spełnić nasze prośby i wspólnie z nami szukały rozwiązań pojawiających się trudności.

Prowadzenie:
Katarzyna Malinowska - pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny, pełnej miłości i wzajemnego szacunku metody wychowawczej. Pedagog w szkole podstawowej. Przez kilkanaście lat pracowała jako biegły sądowy opiniując w sprawach rodzinnych i nieletnich. Wykładała komunikację interpersonalną na UKSW. Właścicielka Pracowni szkoleniowej „Rodzina na warsztat”. Od lat pracuje z rodzicami indywidualnie i na sali szkoleniowej. Wspiera rodziców w budowaniu zdrowej, silnej relacji z dziećmi.

Spotkanie z ekspertem odbywać się będzie na profilu Facebook Związku Dużych Rodzin Trzy Plus
10 czerwca (środa) o godzinie 21.00

 

Spotkanie otwarte dla członków Związku Dużych Rodzin Trzy Plus

Na zakończenie trwającego blisko miesiąc cyklu warsztatów i spotkań zaplanowaliśmy spotkanie online dla naszych Związkowych rodzin z udziałem członków Zarządu. W trakcie spotkania omówimy bieżące sprawy z życia stowarzyszenia oraz przedstawimy założenia programu stypendialnego.

Osoby, które chciałby wziąć udział w spotkaniu, prosimy o zapisanie się poprzez formularz. Do wszystkich chętnych roześlemy drogą mailową szczegółowe informacje dotyczące zdalnego dołączenia do spotkania.

Termin spotkania: 3 lipca (piątek) godzina. 20.00

Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/kEJacAgUCcZMUdMX6

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter