Linia 3plus - telefon dla wielodzietnych


3 stycznia 2019 r.

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" uruchomił telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 732 988 451 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz.: 12.00 - 15.00. Można również pisać na: linia@3plus.pl. Porozmawiamy, doradzimy, pomożemy. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nie jesteś sam!

Zapraszamy do kontaktu osoby mające potrzebę porozmawiać w sprawach rodzinnych, małżeńskich czy wychowawczych. W sytuacji doświadczania kryzysów życiowych lub emocjonalnych.
Potrzebę wsparcia ze strony instytucji. Postaramy się doradzić gdzie i jakiej pomocy najlepiej szukać (w sprawach pomocy socjalnej, psychologicznej, materialnej czy prawnej).

Zachęcamy również do kontaktu, jeśli chcą podzielić się Państwo z nami swoim doświadczeniami związanymi z wielodzietnością czy działalnością kół ZDR. Prosimy również o zgłaszanie sytuacji, w której byliście  spotkali Państwo świadkami dyskryminowanie rodziny wielodzietnej.

 

  • Poczułeś się bardzo źle oceniony przez członka dalszej rodziny. Nie wiesz, co o tym myśleć, jak się zachować. Zależy Ci na utrzymaniu dobrych relacji z dalszą rodziną, ale nie chcesz być traktowany w ten sposób.
  • W Twoim życiu wszystko się układa, możesz powiedzieć, że jesteś zadowolony ze swojego życia, ale jakieś nagłe zdarzenie burzy Twój spokój.  
  • Zauważyłeś, że Twoje dziecko, współmałżonek potrzebują wsparcia, którego nie jesteś w stanie mu dać. Wspólnie znajdziemy adekwatną pomoc.
  • Jesteś przytłoczony ilością obowiązków - czujesz się niezrozumiany.
  • Zaobserwowałeś wokół siebie innowacje w działaniu w swoim miejscu zamieszania lub widzisz jakieś problemy. Chciałbyś się tym podzielić lub to zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć. Szukasz osób, z którymi mógłbyś wejść we współpracę.
  • Członek potrzebuje specjalistycznej pomocy (rehabilitacji, psychologa, zajęć dodatkowych), a w Twojej okolicy nie ma takiej oferty.
  • Widzisz w swoim otoczeniu wykluczenie rodzin wielodzietnych. Masz problemy z urzędnikami, pomocą społeczną lub służbą zdrowia.


Zapraszamy! Przy telefonie dyżurują:

Aleksandra Januszewicz - psychoterapeuta, doradca do spraw rodziny, zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, terapią rodzin oraz terapią par. 

Judyta Kruk - zawodowo związana z marketingiem, swoje doświadczenia w pracy z rodzinami zdobywała w organizacjach pozarządowych oraz w komisjach rządowych związanych z sytuacją rodzin.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter