Gospodarz Zjazdu Dużych Rodzin - 2019


15 marca 2019 r.

Gospodarzami tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin będą: Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów, wraz ze Związkiem Dużych rodzin Trzy Plus.

Lubartów to niewielkie miasto w województwie lubelskim, będące jednocześnie siedzibą powiatu lubartowskiego. Jego piękna historia sięga XVI wieku, a nazwa wiąże się z rodami jego właścicieli Firlejów i Sanguszków. Początkowa nazwa miasta Lewartów, w wyniku ambicji i działań księcia Sanguszki zmienia swą nazwę Edyktem z 1744 r. w Lubartów.  Miasto może się poszczycić bogatą i piękną tradycją, zabytkową Bazyliką pw. Św. Anny, starym klasztorem oo. Kapucynów, okazałym pałacem Sanguszków, a usytuowanie w jego okolicy urokliwego zespołu pałacowo - parkowego Zamoyskich w Kozłówce sprawia, że nie brakuje tu atrakcji turystycznych.

Malownicze położenie nad rzeką Wieprz, w okolicy Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego sprawia, że Lubartów wraz z  okolicznymi miejscowościami jest niezwykle atrakcyjnym rejonem rekreacyjnym, zachęcając do spędzania czasu w otoczeniu kojącej natury.

W Lubartowie funkcjonuje „Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej”, która wspiera rodziny wielodzietne oraz zastępcze i ułatwia im dostęp do dóbr kultury, sportu i rozrywki.

Miejscowość Lubartów słynie z odbywającego się co roku Lubartowskiego Święta Roweru, na które zjeżdżają rowerzyści z całej Polski, a nawet i ze świata.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter