Mamy nowych trenerów par małżeńskich


16 lutego 2022 r.

Aż 14 osób ukończyło prestiżowy kurs dla trenerów par małżeńskich firmowany przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Przez półtora roku zespół uczestniczył w weekendowych spotkaniach w Warszawie dotyczących relacji międzyludzkich i komunikacji w parach.

Program warsztatów dotyczył interpersonalnych interakcji pomiędzy osobami będącymi w związkach małżeńskich z uwzględnieniem różnic płciowych, osobowościowych, oczekiwań i ról społecznie i kulturowo przypisywanych poszczególnym małżonkom. Szkolenie nakierowane było na kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów, sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresowych, budowania właściwej komunikacji rozwijającej prawidłowe relacje między małżonkami i w rodzinie. W trakcie warsztatów przyszli trenerzy uczyli się także umiejętności budowania zespołu, pracy z grupą i umiejętności dotyczących prezentacji własnej wiedzy. Całość była prowadzona w formie warsztatowej, więc uczestnicy musieli także przeprowadzić wystąpienia przed grupą, podzielić się własnymi spostrzeżeniami, a nawet poprowadzić warsztat dla osób z zewnątrz.

Program warsztatów był konsultowany i ustalany z Joanną Krupską, która jest psychologiem terapeutą i przez wiele lat była także prezesem Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus". Ta współpraca pozwoliła dostosować założenia programowe Ośrodka Intra, organizatora Kursu dla Trenerów małżeńskich, do potrzeb jakie mają rodziny. ZDR3+ z rodzinami współpracuje od 15 lat, więc mamy duże doświadczenie w tym zakresie i znamy ich potrzeby.

Już wkrótce nasi nowi trenerzy zaczną aktywnie wykorzystywać swoją wiedzę. Będziemy informować o warsztatach w Warszawie i w lokalnych kołach ZDR3+.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter