ZDR3+ na spotkaniu ELFAC w Bergamo


11 kwietnia 2019 r.

To był intensywny weekend! Gdy część z Was była na Spotkaniu Oddziałów i Kół w Wadowicach, w Bergamo obyło się spotkanie ELFAC - Europejskiej Konfederacji zrzeszającej organizacje Dużych Rodzin, której ZDR3+ jest członkiem. Reprezentowali nas tam: wiceprezes Zarządu Radosław Waszkiewicz oraz znana z Linii 3plus Aleksandra Januszewicz.

Podczas weekendu w Bergamo rozmawialiśmy o projekcie Sieci Miast Przyjaznych Rodzinie oraz o działaniach związanych z wprowadzeniem Europejskiej Karty Dużej Rodziny.

Ciekawostką było to, że nasze spotkania odbywały się w Centrum Rodzinnym - budynku wybudowanym specjalnie z myślą o rodzinach. Znajduje się w nim przestrzeń, w której rodzice mogą się ze sobą spotykać, uczestniczyć w warsztatach czy konsultacjach ze specjalistami. Dzieci w tym czasie mają przygotowane wspaniałe miejsce do zabawy, zarówno  w ogrodzie, jak i wewnątrz. Budynek został tak zaprojektowany, aby jego centralnym miejscem była duża kuchnia - z myślą, by rodziny czuły się w Centrum naturalnie i swobodnie, jak w rodzinnym domu.

W Bergamo spotkaliśmy się w międzynarodowym gronie, z naszymi przyjaciółmi z siostrzanych stowarzyszeń, m.in. z Włoch, Niemiec, Węgier, Portugalii, Hiszpanii i Polski.  Na zdjęciu: nasze obrady.

Aleksandra Januszewicz
Radosław Waszkiewicz

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter