Relacja ze spotkania młodych online


15 września 2021 r.

Wczoraj odbyło się spotkanie online "Activities for young people from large families" zorganizowane przez ELFAC.

 

Każdy młody człowiek potrzebuje wsparcia w rozwoju. Szczególnie w tym pierwszym etapie, gdy wchodzi w dorosłość. Z tym chyba wszyscy się zgadzamy?

Więc tu pojawia się pytanie -  jak realnie można mu pomóc i wcielić to, co wszyscy wiemy, w życie? 

 

Podczas webinaru organizowanego przez ELFAC przedstawiciele europejskich krajów mieli okazję wymienić się rozwiązaniami stosowanymi w ramach wspierania rozwoju młodych z rodzin wielodzietnych.

Pierwsza część spotkania była poświęcona programowi AURORA.  (https://aurorafellows.com/homeen/)

 

W drugiej części Maja Jeśmanowicz z Młodzi na Plus zaprezentowała program Akademii Talentów, czyli programu stypendialnego dla aktywnych społecznie studentów, z wielodzietnych rodzin. Pierwsza edycja rozpoczęła się w zeszłym roku, a stypendyści przez pięć miesięcy otrzymywali wsparcie finansowe i mogli brać udział w ciekawych spotkaniach z ekspertami i uczestniczyć w dedykowanych warsztatach.

Zwieńczeniem programu Akademii Talentów będzie tygodniowa szkoła letnia w Warszawie, która rozpocznie się w najbliższy piątek, 17.09. 

 

Webinar zakończył się tematem Erasmusa dla członków ELFAC i dyskusją o zmianach, które można wprowadzić, żeby zintegrować młodzież europejską zrzeszoną przez stowarzyszenie ELFAC.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter