Tydzień małżeństwa 7-14 lutego


27 stycznia 2022 r.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa (www.marriage-weekinternational.com) jest to kampania społeczna promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Pierwszy „małżeński tydzień” rozpoczął się w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, a obecnie kampania odbywa się co roku równolegle w ponad 20 krajach na całym świecie.

W Polsce pierwszy „Tydzień Małżeństwa” został zorganizowany w 2015 roku w Gdańsku przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich i od tego czasu co roku odbywa się on w kilkunastu miastach w kraju, a organizowany jest przez fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne lub przez osoby prywatne, które na co dzień działają na rzecz małżeństwa i rodziny. Co ważne – nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz społeczna – mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.


Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu

Tegoroczna – już ósma – edycja Tygodnia Małżeństwa w Polsce odbędzie się w dniach 7-14 lutego 2022 pod hasłem „Moc w Miłości”. Wydarzenia dedykowane małżonkom zaplanowane są m. in. w: Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Gnieźnie, Ełku, Jastarni, Bochni czy Swarzędzu.

Podczas całego Tygodnia Małżeństwa skorzystać można z szeregu propozycji  ukierunkowanych na rozwój związku i relacji. Organizowane są konferencje, warsztaty, spotkania ze specjalistami, randki małżeńskie oraz liczne wydarzenia kulturalne czy rekreacyjne, takie jak oprowadzania w muzeach, spacery po mieście, kursy tańca, warsztaty masażu, wspólne gotowanie, morsowanie czy zajęcia z fotografii. Organizatorzy pragną, aby był to szczególny czas dla dwojga – najbliższych sobie osób. Dobrze spędzony wspólnie czas i uważność na siebie buduje w małżeństwie miłość - a w miłości jest "moc" - życiodajna siła dla całej rodziny. 

Dokładne informacje oraz programy poszczególnych miast dostępne są na stronie: www.tydzienmalzenstwa.pl

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” objął wydarzenie swoim patronatem.

 

Lokalnie w działania zaangażowane są także nasze koła ZDR3+!

Posłuchajcie Elżbiety Majki ze Swarzędza:

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter