Inauguracja kampanii społecznej


22 października 2021 r.

„Dzieci zmieniają mój świat…na lepszy!” – pod takim hasłem ruszyła unikatowa w skali kraju kampania społeczna promująca duże rodziny, których codzienność jest z jednej strony bardzo zwyczajna, a z drugiej wyjątkowa. Przekaz kampanii to pełna ciepła, emocji, ale też humoru, 45-sekundowa opowieść o życiu w dużej rodzinie: o zmaganiach poranka, nietypowych umiejętnościach rodziców, o wyzwaniach, ale też o codziennym zdziwieniu i wspólnych momentach, które tworzą potem rodzinne wspomnienia.

Kampania ma na celu między innymi pobudzenie do refleksji, w jaki sposób dzieci wpłynęły na nasz świat dorosłych, jak wygląda nasza wspólna codzienność, jaką widzimy dla nich przyszłości. Ma też uświadomić, że to właśnie te dzieci będą tę przyszłość kształtować.

Kampania została przygotowana przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” w ramach ministerialnego konkursu „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2021 .

W konferencji prasowej inicjującej kampanię udział wzięli członkowie Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” – Agata Arciszewska i Łukasz Wojdak oraz jako gość specjalny, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Barbara Socha.

„Dzieci zmieniają mój świat… Na lepszy!” – to hasło kampanii, z którym nie sposób się nie zgodzić – powiedziała wiceminister Barbara Socha. - Dzieci to nasza przyszłość. A szczególny wkład w tworzenie tej przyszłości mają Rodziny. Naszym celem jest wzmacnianie Rodzin. Istotnym elementem w realizacji tego celu jest konkurs Po pierwsze Rodzina!, dzięki któremu dzisiaj się tutaj spotykamy. Związek Dużych Rodzin 3+ to jedna z 33 organizacji, która uzyskała dotację w konkursie Po pierwsze Rodzina! w tym roku. Wspieranie organizacji z trzeciego sektora uważamy za bardzo efektywny sposób działania na rzecz rodziny. Organizacje pozarządowe – stowarzyszenia, fundacje – są najbliżej bezpośrednich adresatów działań, co pozwala im skutecznie rozpoznać ich potrzeby – dodała wiceminister Socha. 

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” w ramach inicjatywy „Dumni z Rodziny” realizuje wiele zadań. Rozpoczynająca się kampania społeczna jest jedynie jedynym z jej elementów. Obejmuje ona również ofertę 16 różnych szkoleń adresowanych do rodziców, dzieci, młodzieży, rodzin a także trenerów pracujących z małżeństwami. Łącznie zrealizowano 53 szkolenia na terenie całej Polski, w których udział wzięło ponad pół tysiąca osób – powiedział na konferencji prasowej wiceprezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Łukasz Wojdak. – Stworzyliśmy również  program standaryzacji samorządowej polityki rodzinnej pod nazwą Samorząd Przyjazny Rodzinie. W ramach certyfikacji Związek analizuje i ocenia bieżącą politykę rodzinną, zapewnia szkolenia dla urzędników samorządowych a na koniec wskazuje plan na to co jeszcze warto zrobić – dodaje Łukasz Wojdak. 

Z kolei Agata Arciszewska z Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” podkreślała ogromną wartość jaką w życie dorosłych wnoszą dzieci. Jak zauważyła, każde z nich jest inne, niepowtarzalne i każde ubogaca nie tylko rodzinę, ale i społeczeństwo na swój sposób. Dzieci uczą nas dorosłych budowania relacji i pozytywnego patrzenia na świat. I nie jest prawdą  - jak zaznaczyła Agata Arciszewska – że dzieci nas ograniczają lub odbierają szansę na samorealizację. Zmieniają nasze życie diametralnie, to prawda, ale wnoszą w nie nowe spojrzenie, nowe możliwości, nową jakość i nowe wartości, które bez nich, czyli bez dzieci,  byłyby nieosiągalne.

Kampania społeczna „Dzieci zmieniają mój świat… Na lepszy!”  będzie prowadzona głównie w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube. Zaplanowana jest także współpraca z influencerami - matkami i ojcami, wychowującymi przynajmniej troje dzieci. Kreację kampanii przygotował Dom Kreatywny MUFU.

 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter