Po spotkaniu mazowieckich kół ZDR3Plus


29 maja 2019 r.

Pomysł na spotkanie zrodził się z potrzeby poprawy komunikacji między kołami Mazowsza oraz ożywienia tych kół, które od jakiegoś czasu nie włączają się w działania ZDR3Plus.

Pomysł na spotkanie zrodził się z potrzeby poprawy komunikacji między kołami Mazowsza oraz ożywienia tych kół, które od jakiegoś czasu nie włączają się w działania ZDR3Plus.

Duże zaangażowanie zarządu koła w Piasecznie – a szczególnie pań Zuzanny Lipińskiej i Ewy Wichowskiej – zaowocowało 7-godzinnym spotkaniem w klimatycznym miejscu: siedzibie Edukacji Przygodowej przy ul Sarenki 1, w którym uczestniczyło ponad 40 osób. Przybyli przedstawiciele 7 kół z województwa mazowieckiego: Jaktorowa, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Warszawy-Targówka, Warszawy-Wawra, Żyrardowa oraz Żabiej Woli. Obecne były również rodziny z miejscowości, w których jeszcze nie mamy struktur:  Grójca, Kozienic, Warszawy-Białołęki, Łomianek i Ursynowa. Całe przedsięwzięcie wsparł finansowo Burmistrz Piaseczna.

Spotkanie uświetnił swoją obecnością sekretarz Zarządu ZDR3Plus Andrzej Wach, który w swoim wystąpieniu podkreślił szczególną rolę kół w rozwoju naszej organizacji. Plan spotkania obejmował również: omówienie bieżącej struktury i rozwoju Związku przez dyrektora zarządzającego Karola Grabca; prezentację koła w Piasecznie; wystąpienie radnego Łukasza Kamińskiego, który omówił ważną rolę samorządu w działaniach na rzecz rodzin w Piasecznie. Prezentacje na temat „Rodzic i dziecko w żłobku i innych formach opieki do lat 3” przedstawiła Monika Ebert. o działaniach profilaktycznych wobec depresji opowiedziała psycholog Małgorzata Salawa, natomiast Michał Żyliński zaprezentował nową stronę Związku www.3plus.pl i omówił jej funkcjonalności.

Najbardziej dynamiczną częścią spotkania okazały się warsztaty, poprowadzone przez Judytę Kruk i Aleksandrę Januszewicz, w czasie których uczestnicy wiele potrzeb i wniosków do realizacji w celu ożywienia działań kół.

Kolejne spotkanie mazowieckich kół zaplanowano w jesieni, a jego gospodarzem będzie koło Warszawa-Wawer. Dużą grupę uczestników stanowiły dzieci, a opiekę i animacje dla naszych pociech zapewnili animatorzy Edukacji Przygodowej.

 

Sylwia Skóra
koordynatorka działalności społecznej

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter