Pięć lat minęło!


28 kwietnia 2019 r.

W naszym stowarzyszeniu mamy energicznego Pięciolatka na pokładzie! Kto świętuje swoje urodziny głośno i radośnie, bawiąc się w licznym gronie i z okazałym tortem?

Chodzi oczywiście o Koło z Lubochni, jedno z najliczniejszych w ZDR3+, bo zrzeszające aż 30 rodzin z co najmniej trójką dzieci – razem 164 osoby - cała gmina liczy 7500 mieszkańców.

Swój jubileusz duże rodziny z Lubochni świętowały w niedzielę 28 kwietnia w Centrum Tradycji Kulinarnych w Małczu. Świętowanie rozpoczęto w parafialnym kościele pw. Wniebowzięcia NMP Mszą św. w intencji rodzin, którą sprawował ks. Maciej Budnik. Oprawę muzyczną i koncert zapewniła Wspólnota Guadelupe.

Jubilatom towarzyszyli Goście: przedstawiciele lokalnych władz, organizacji partnerskich oraz przyjaciele ze Związku: wiceprezes Zarządu Radosław Waszkiewicz, Sylwia Skóra z Oddziału Łódzkiego oraz Elżbieta Żaczek z Koła w Andrespolu z rodzinami. Goście skierowali wiele ciepłych słów i podziękowań do Gospodarzy spotkania, doceniając m.in. włączanie się Koła Dużych Rodzin w Lubochni w promocję rodzicielstwa w gminie i województwie, dbałość o rozwój rodzin i tworzenie przyjaznego wszystkim rodzinom środowiska, w którym łatwiej o pielęgnowanie relacji i wychowanie dzieci.

– Najważniejszymi celami naszego Koła jest wspieranie rodzin i działanie na ich rzecz – mówi Marta Kuźba, która od 10 maja 2014 roku nieprzerwanie przewodniczy wielodzietnym rodzinom w Lubochni.

W ciągu tych 5 lat Koło zrealizowało wiele ciekawych projektów adresowanych do rodzin, m.in. warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie, krajoznawcze wycieczki rodzinne np. nad morze, w góry czy do teatru, organizuje stoiska podczas lokalnych imprez i festynów – np. udział w dożynkach prezydenckich w Spale czy Festiwalu Ubijania Masła; zabawy i bale, także kostiumowe, kuligi w zimie i wiele innych.

Koło z Lubochni z sukcesem sięga po fundusze dla organizacji pozarządowych w celu finansowania swoich działań. To wszystko jest możliwe dzięki składaniu wniosków, które uzyskują pozytywne oceny ekspertów, np. z Województwa Łódzkiego, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich czy korzystając ze wsparcia Urzędu Gminy w Lubochni.

Lubochnianie chętnie i licznie zaznaczają swoją obecność na wszystkich ogólnopolskich Zjazdach Dużych Rodzin i Spotkaniach Oddziałów i Kół w całej Polsce.

– Dzięki pracy całych rodzin w tym bardzo aktywnym kole znów mieliśmy okazję do spotkania, wymiany doświadczeń i wspomnień – mówi Sylwia Skóra, KDS i członek Oddziału Łódzkiego, która wspiera Koło od samego powstania. – To było fantastyczne przyjęcie, z rodzinnym obiadem, ogromnym i pysznym tortem, jak twierdzą szczęśliwcy, którzy go próbowali, ze wspaniałą zabawą dla dzieciaków i rodziców. Ten zespół fantastycznych ludzi inspiruje do działania inne koła nie tylko w naszym województwie, ale w całej Polsce.

- Dziękuję za ogromne wsparcie i zaufanie jakim obdarzyli mnie Lubochnianie. Świetnie być kapitanem na okręcie jeśli się ma cudowną, chętną do pomocy załogę! – dodaje Marta Kuźba.

Gratulujemy Kołu w Lubochni urodzin i życzymy kolejnych takich udanych rocznic!

Projekt „Pięć lat minęło” został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 oraz ze środków Gminy Lubochnia.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Aktualności | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter