Kto ma rodzinę ten już wygrał!


30 stycznia 2021 r.

Co mogą mieć wspólnego ze sobą: Turniej Czterech Skoczni i Konkurs „Rodzina Pozytywnie Nakręcona” organizowany przez Związek Dużych Rodzin 3+. Paradoksalnie bardzo wiele.

Tegoroczny triumfator Turnieju Kamil Stoch w jednym z pierwszych wywiadów po zwycięstwie powiedział: „Moje myśli nie krążyły wokół tego, by wygrać (…). Cieszyłem się po prostu tym, że jestem w dobrej formie. Moje skoki były super. Dzięki temu dobrze się bawiłem. Sprawiały mi one ogromną frajdę.”

Mamy wrażenie, że większość rodzin uczestniczących w naszym świątecznym Konkursie „Rodzina Pozytywnie Nakręcona” prezentowała podobną postawę. Cieszyli się, że mogą przedstawić swoją rodzinę, czy wręcz pochwalić się nią. I już to samo sprawiło, że dobrze się bawili przy kręceniu filmów, sprawiło im to frajdę, a przede wszystkim, jak mówili nam niektórzy, dawało to doskonałą okazję do refleksji na tym, jakie to szczęście mieć tak wspaniałą rodzinę. Krótko mówiąc, można wygrać jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

Dla Związku Dużych Rodzin 3+ jako organizatora konkursu nie bez znaczenia jest jednak to, że do 450 potrzebujących rodzin trafiły laptopy do nauki zdalnej. Warto przy tym zaznaczyć, że filmów spełniający wymogi konkursu zgłoszono ponad 10-krotnie więcej. Gdyby chcieć je obejrzeć wszystkie bez przerwy, należałoby spędzić przed ekranem komputera non stop ponad dwie doby. Co więcej, nasi informatycy pokusili się o zliczenie czasu sumarycznego odtwarzania nadesłanych filmów i wyszło, że jest to ponad 111 dni! My mieliśmy na konkurs 25 dni.

Nie dziwi więc fakt, że kilka komisji musiało oceniać nadesłane prace, a i tak wybór był naprawdę trudny. Na szczęście mieliśmy też do dyspozycji poza laptopami, wiele innych atrakcyjnych nagród jak słuchawki do nauki zdalnej, gry planszowe itp.

Dla nas jako organizatorów największą radością – jak w każdym innym naszym działaniu – była świadomość, ze możemy komuś pomóc. Przyznać jednak trzeba, że serce rosło gdy widzieliśmy wzbierające fale nowych napływających do nas filmów, a niemal w każdym radość, uśmiech, wspólne zabawy, śpiewanie kolęd itd. Słowem ciepło i pozytywna energia dla nas i wszystkich oglądających. Żywa reklama rodziny, szczególnie dużej rodziny i mocne argumenty dla tych, którzy wahają się czy podołają przy większej liczbie dzieci. Na filmach widać wyraźnie, że każde kolejne dziecko, to kolejny uśmiech w domu. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zechciały tymi obrazami o tym opowiedzieć.

W sumie w konkursowych filmikach wzięło udział ponad 17 tysięcy dziecięcych aktorów w wieku szkolnym, a najliczniejsza rodzina uczestnicząca w konkursie miała 12 dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom za zaangażowanie w tę wspólną, jakże potrzebną, jak się okazało i pożyteczną, zabawę. Dziękujemy też za wszystkie wyrazy sympatii i docenienia naszych działań na rzecz rodzin wielodzietnych. Rzeczywiście ten konkurs był dość spektakularnym i medialnym wydarzeniem, ale faktycznie to zaledwie niewielki obraz naszej działalności.

Mało kto wie, że Związek Dużych Rodzin 3+ inicjował lub współtworzył takie inicjatywy jak Karta Dużej Rodziny, program wsparcia 500+, Forum Samorządowe i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności na stronie https://www.3plus.pl/

A właściwie dlaczego się ograniczać. Przecież można mieć bezpośredni wpływ na działania prorodzinne. Wystarczy dołączyć do nas https://www.3plus.pl/pl/registration . I możemy wówczas powtórzyć znane hasło reklamowe” Duży może więcej. Sprawdza się to i w rodzinach i instytucjach.

 

 

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter