Letnia Akademia Talentów


15 września 2023 r.

Startuje Letnia Akademia Talentów! W dniach od 15 do 22 września, 20 studentów z całej Polski, weźmie udział w tygodniowej szkole letniej wieńczącej stypendialny program Akademii Talentów przygotowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Młodzież weźmie udział w szkoleniach i warsztatach oraz spotka się z wybitnymi gośćmi, którzy rozumieją potrzebę kształtowania kolejnego pokolenia osób odpowiedzialnych za przyszłość Polski.

Letnia Akademia Talentów to zwieńczenie półrocznego programu stypendialnego, w którym uczestniczyli studenci z całej Polski, zaangażowani społecznie i wywodzący się z dużych rodzin. Przez cały tydzień młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach mentorskich rozwijających ich kompetencje w następujących dziedzinach: team-building, networking, planowanie kariery, myślenie projektowe, dobro wspólne i komunikacja interpersonalna. Do udziału w Letniej Akademii Talentów zaproszeni zostali specjaliści w swoich dziedzinach.

- Z racji tego, że uczestnicy są z całej Polski - do tej pory nie mieli okazji się poznać. Teraz będą mogli się zobaczyć, porozmawiać, wymienić numerami telefonów. Wiemy, że takie spotkania są niezwykle wartościowe, a te kontakty mogą w przyszłości zaprocentować - mówi Judyta Kruk, jedna z prowadzących spotkanie z młodzieżą. Letnia Akademia Talentów to program, z którego jesteśmy dumni, wierzymy, że wkrótce będziemy widzieli jego efekty. Tym bardziej, że w kolejnych edycjach chcemy rozwinąć elementy związane z mentoringiem. 

Po sesjach szkoleniowych, młodzież spotka się z gośćmi specjalnymi, którzy opowiedzą o swojej pracy i wartościach którymi się kierują w życiu. Gościć będziemy m.in.: dr hab. inż. arch. Annę Wierzbicką, płk Konrada Korpowskiego, Joannę Krupską – Przewodniczącą Rady Krajowej ZDR3+, Martę Król – aktorkę, Piotra Cieszewskiego - zdobywcę Mount Everestu, wykładowcę i mówcę motywacyjnego.

- Jesteśmy przekonani o konieczności inwestowania w młodzież. Szczególnie tę aktywną, zaangażowaną w różne działania. Za kilka lat, dzisiejsi studenci, będą kształtowali społeczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby już teraz otrzymali wiedzę i umiejętności, które mogą im się przydać w życiu. Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju chętnie wspiera projekty stworzone, aby poszerzać możliwości rozwoju, szczególnie osób mających trudniejszy start. Poprzez nasze projekty takie jak SamoDZIELNI czy Pasjonaci Edukacji, staramy się dotrzeć do młodych osób i pomóc im zrobić pierwszy krok w dorosłym życiu. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wesprzeć organizację  programu stypendialnego Akademii Talentów i Letniej Szkoły - mówi Pani Magdalena Grzankowska – Prezes Fundacji PFR. 

W trakcie wydarzenia zaplanowane są także zajęcia integrujące, kulturalne i wizyty studyjne, m.in. w Pałacu Prezydenckim, Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, na Lotnisku Chopina oraz Giełdzie Papierów Wartościowych.

Program stypendialny Akademii Talentów skierowany jest do studentów. Uczestnicy programu musieli spełniać określone warunki: wychowywali się w rodzinach, w których było przynajmniej troje dzieci, są zaangażowani społecznie, osiągają dobre wyniki w nauce, są zaangażowani w wolontariat. To młodzież, która ma ideały, nie boi się marzyć i sukcesywnie dąży do realizacji swoich planów. Ale pamięta też o wartościach, którymi należy się kierować w życiu. 

- Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w spotkaniach Akademii Talentów. Największe wrażenie zrobiło na mnie spotkanie z panem Sławomirem Mazurkiem. Temat ekologii jest mi szczególnie bliski! Spotkanie uświadomiło mi, że tak duże znaczenia mają nasze wybory, np. te dotyczące zakupów nowych ubrań, czy oszczędzania wody. Ciekawa była dyskusja o przyszłości energetycznej, w tym blaskach i cieniach fotowoltaiki. Moi rodzice zastanawiali się nad takim rozwiązaniem. Cieszę się, bo spotkania te rozwinęły moje zainteresowania i pozwoliły spojrzeć na wiele tematów z perspektywy ekspertów. No i co ciekawe, każdy z naszych mentorów podkreślał że najważniejsza i tak jest rodzina! To najcenniejszy przekaz jaki otrzymaliśmy - mówi Maja, studentka zarządzania UW i stypendystka I edycji Akademii Talentów a obecnie koordynatorka programu.

Na zakończenie szkoły letniej w dniu 22 września, w Centralnym Domu Technologii odbędzie się uroczysta Gala wręczenia dyplomów stypendystom Akademii Talentów. 

Realizacja programu stypendialnego jest możliwa dzięki wsparciu partnera strategicznego - Fundacji PFR. Projekt Letniej Akademii Talentów jest dofinansowany w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!”.

 

 

 

——— 

 

Akademia Talentów to program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z dużych rodzin i angażującej się w działania społeczne. To również sposób na wypromowanie młodych ludzi, którzy w swoim przyszłym życiu zawodowym i społecznym postawią na wartość, jaką jest rodzina. W tym celu, poza wsparciem finansowym, młodzi ludzie uczestniczą także w spotkaniach i warsztatach z ekspertami różnych dziedzin, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem życiowym – zawodowym i prywatnym, wskazują na możliwości rozwoju własnej ścieżki zawodowej i społecznej. Program składa się z trzech elementów: wsparcia finansowego, programu motywacyjnego oraz klubu absolwentów.  

 

— —- — 

 

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to stowarzyszenie, które od 2007 roku wpływa na pozytywny obraz dużych rodzin w Polsce i inicjuje działania zmierzające do sprawiedliwego traktowania rodzin wielodzietnych przez polski system prawny. W tym celu przeprowadza badania, przygotowuje raporty i analizy dotyczące potrzeb dużych rodzin w sferze ekonomicznej i społecznej. Współpracuje z ministerstwami, samorządami i lokalnymi organizacjami pozarządowymi. W ramach swojej działalności prowadzi także m.in. linię wsparcia dla rodzin wielodzietnych, akademię talentów dla zdolnej młodzieży z dużych rodzin, warsztaty dotyczące komunikacji w rodzinie. Od 2017 r. związek obsługuje także rządowy program Karta Dużej Rodziny, m.in. poprzez aktywne pozyskiwanie nowych partnerów. Przyznaje także statuetki dla firm, osób i miast przyjaznych dużym rodzinom.  Związek zrzesza ponad 8000 rodzin z całej Polski. Jest członkiem Europejskiej Federacji Dużych Rodzin (ELFAC). 

 

Kontakt: stypendia@3plus.pl

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Ważne sprawy | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter