Ważne sprawy


Tomaszów Mazowiecki gospodarzem XII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin

29 stycznia 2024 r.

Z wielką radością ogłaszamy, że miasto Tomaszów Mazowiecki będzie gospodarzem tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin. Podpisanie oficjalnego porozumienia odbyło się 29 stycznia, zapowiadając trzydniowe spotkanie rodzin z całej Polski, które rozpocznie się 31 maja i potrwa do 2 czerwca.

Konferencja "Innowacyjne rozwiązania w sferze edukacji rodzicielskiej oraz integracji rodzin Family Spot"

9 grudnia 2023 r.

Wczoraj, w piątek 8 grudnia, odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa, prezentująca raport końcowy projektu "Sieć Family Spot". To historyczne wydarzenie miało miejsce w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50, w samym centrum Warszawy. Konferencja była podsumowaniem tegorocznego projektu Family Spot, oferującego innowacyjne rozwiązania w obszarze edukacji rodzicielskiej oraz integracji rodzin. W spotkaniu brało udział około 100 osób.

Raport Linii 3Plus 2023. Czego naprawdę potrzebuje duża rodzina w Polsce?

21 października 2023 r.

Linia 3Plus to telefon wsparcia dla dużych rodzin. Na przestrzeni lat mamy okazję obserwować jak zmieniają się potrzeby, oczekiwania, status i świadomość prawna wśród rodzin z 3 lub więcej dzieci. W dużej mierze uzależnione jest to od warunków zewnętrznych (pandemia, wojna na Ukrainie, inflacja, stereotypy społeczne itp.) Stąd wydaje nam się niezwykle interesującym i wartościowym przedstawienie naszych obserwacji i analiz w tym zakresie.

Zmiana adresu BIURA

2 października 2023 r.

Uprzejmie informujemy, że BIURO Związku Dużych Rodzin Trzy Plus zmieniło swoją siedzibę (na mocy umowy z ZGN).

Sukces! Wszystkie 24 Family Spoty otwarte!

25 lipca 2023 r.

Związek Dużych Rodzin 3 Plus ma zaszczyt poinformować, że projekt sieci miejsc przyjaznych rodzinie Family Spot został w pełni wdrożony w życie.

Sześć małych kroków ku dużej zmianie dla Rodzin

29 czerwca 2023 r.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że celowością działań Związku Dużych Rodzin 3 Plus jest zmienianie otaczającej nas rzeczywistości w taki sposób, by była bardziej przyjazna i sprawiedliwa dla rodzin, szczególnie tych z większą liczbą dzieci. Dlatego co roku Związek wykorzystuje Zjazd Dużych Rodzin jako areopag, na którym przedstawia kolejne inicjatywy korzystne społecznie, wprowadzając je w nurt publicznej debaty.

Letnia Akademia Talentów

15 września 2023 r.

Startuje Letnia Akademia Talentów! W dniach od 15 do 22 września, 20 studentów z całej Polski, weźmie udział w tygodniowej szkole letniej wieńczącej stypendialny program Akademii Talentów przygotowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Młodzież weźmie udział w szkoleniach i warsztatach oraz spotka się z wybitnymi gośćmi, którzy rozumieją potrzebę kształtowania kolejnego pokolenia osób odpowiedzialnych za przyszłość Polski.

Family Spoty startują w całej Polsce!

25 maja 2023 r.

Kawa, herbata, zabawki, przewijak, edukacja rodzicielska i integracja. Rozwój Twojej rodziny i społeczności.

OWOCE NASZEJ MISJI cz. II: Family Spot - od koncepcji do działania

20 kwietnia 2023 r.

Od 9 lat Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zainspirowany rozwiązaniami prorodzinnymi funkcjonującymi w innych krajach europejskich szczególną uwagę zwracał na projekt kreowania w przestrzeni publicznej specjalnych miejsc, w których rodziny mogą uzyskać konkretne wsparcie. Charakterystyką tych miejsc jest ich otwartość na całe rodziny oraz ich misja – inspirowanie i wspieranie rozwoju rodziny poprzez podnoszenie kompetencji i budowanie relacji społecznych.

OWOCE NASZEJ MISJI cz. I: "Po Pierwsze Rodzina!"

3 kwietnia 2023 r.

154 szkolenia dla 2952 osób, certyfikacja w 13 samorządach, 4500 rodzin w konkursie filmowym, 1050 nagrodzonych, 68 szkoleń dla 599 urzędników, 4 filmów instruktażowych, kurs trenerów komunikacji par, 1 089 000 wyświetleń kampanii społecznych...

Odchodzimy od modelu rodziny trwałej i dzietnej

21 marca 2023 r.

Odchodzimy od modelu rodziny trwałej i dzietnej – Proces kulturowy odchodzenia od modelu rodziny trwałej i dzietnej także i w Polsce postępuje – mówiła w audycji „Poranny gość Radia Bogoria” Joanna Krupska, przewodnicząca Rady Krajowej ZDR3+, a także przedstawiciel Rady ds. Rodziny, edukacji i wychowania przy Prezydencie RP oraz członek Rady Rodziny przy Ministrze rodziny i polityki społecznej. Poniżej – zapis rozmowy. Zapraszamy do lektury.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter
Ważne sprawy | Związek Dużych Rodzin 3+
Wystąpił błąd aplikacji

Pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Przejdź na stronę główną

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter