Rodzina to rusztowanie – czyli Młodzi na Plus o sobie


Działającą od kilku miesięcy w strukturach naszego stowarzyszenia grupę Młodzi na Plus tworzy grono młodych od 16 do 26 roku życia.

Młodzi na Plus zapraszają swoich rówieśników na organizowane przez siebie warsztaty tematyczne (online). Planują spotkania, promocję wartości rodzinnych i działania. Chcą wspierać się i rozwijać. Zapytaliśmy tych, którzy zainicjowali grupę Młodych na Plus” o ich motywację do działania w grupie o konkretnych założeniach i celach. Oto, co odpowiedzieli:

  • Postanowiłam działać w Młodych na Plus, bo przez długi czas czułam, że nie ma miejsca dla młodych, w którym porusza się temat rodziny. A przecież rodzina jest taka ważna! Od niej tak wiele zależy w naszym życiu. Teraz od kilku miesięcy współtworzę tę przestrzeń i widzę, że inni młodzi ludzie też potrzebują takich spotkań i warsztatów, na których poruszamy wątki okołorodzinne. Rozmawiamy, dzielimy się doświadczeniem, uczymy. Stawiamy na to, że o rodzinie WARTO mówić.
  • Dlaczego włączyłam się w młodych na plus? Rodzina jest dla mnie wartością – ma ogromny wpływ na mnie, społeczeństwo i cały świat. Dzieje się tak, ponieważ jeśli potrafimy budować dobre relacje wśród bliskich, wtedy w każdym kontekście społecznym te relacje będą dobre. Młodzi na Plus jest organizacją, w której uświadamiamy o tym młode pokolenie i wspólnie zmieniamy świat na lepsze!
  • Włączyłam się w Młodych na Plus, ponieważ ważne są dla mnie wartości rodzinne. Chcemy promować rodzinę, pokazać ludziom, jak widzimy ją „od środka”. Chcemy też poruszać tematy trudne, ale dzięki temu – tworzyć miejsce dla młodych ludzi, w którym wszyscy będą czuć się dobrze w swoim określonym systemie wartości.
  • Chcę pokazać światu, że rodzina jest piękna – dlatego włączyłam się w młodych. Że dzieciaki pochodzące z dużych rodzin mają niezwykle rozwinięte umiejętności społeczne, tak cenne dziś w społeczeństwie. Oprócz tego chcę pokazywać, że oparcie w rodzinie ułatwia młodym dorosłym odnalezienie się we współczesnym świecie, tak skomplikowanym i chwiejnym – bo Rodzina to rusztowanie, które pozwala na umacnianie uniwersalnych wartości.

Chcesz dołączyć? Przekazać komuś info o Młodych na Plus? Zaproponować coś ciekawego?
Napisz koniecznie! mlodzinaplus@3plus.pl

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl